پیام رییس مجلس به بزرگداشت "حرج جرداق"

سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی به گردهمایی بزرگداشت "حرج جرداق" نویسنده و اندیشمند لبنانی پیامی صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ در متن پیام علی لاریجانی آمده است:

به راستی که کلمه طیبه بر دلهای پاک می‌نشیند و انسانها را به عالم محبت و صداقت و صلح و همدلی اعتلا می‌بخشد و آنها را با ادیان وآیین‌ها و گرایش‌های مختلف خود به یکدیگر پیوند می‌دهد تا بشریت از یک زندگی مالامال از خیر و برکت و سعادت و بهرورزی بهره مند گردد.

آنچه که جامعه الجمع انسان‌ها است این است که همه آنها بندگان خداوند تبارک و تعالی هستند ومسئولین مشترک نظم دهی به حیات دنیوی خود را مطابق خواست و اراده پروردگار عالم بر دوش می‌کشند.

این همان چیزی است که از مرحوم جورج جرداق نویسنده و شاعر راحل برای مابه جای مانده است.

کلمه طیبه‌ای که بر دل او نشست و باعث شد که به میراث عظیم فکری و انسانی امیر بلاغت و بیان و امام آزدگان امام علی علیه السلام عشق ورزد.

" انسان ها بر دو قسم هستند: یا برادران دینی شما هستند، یا نظیر شما در خلقت"

مرحوم جرداق فاصله‌ها را به دور ریخت و در وصف و حب علی علیه السلام نوشت: " تو متعلق به قوم و دین خاصی نیستی ، تو متعلق به همه مردم هستی".

حضار گرامی:

ما در جمهوری اسلامی ایران فوق‌العاده برای جورج جرداق این نویسنده و اندیشمند بزرگ که به حق یکی از افتخارات لبنان به شمار می‌آید ارج می‌نهیم و چه جای تعجب که او از کشور برادر لبنان است که تاریخ آن با علم و معرفت عجین شده و به واسطه فداکاری‌ها و مقاومت دلاورمردان آن، کله طیبه آزادی، عزت و سرافرازی بر تارک این کشور ترسیم شده است.

جورج جرداق با میراث فرهنگی و ادبی و کلمه طیبه‌ای که از او به جای مانده همواره زنده خواهد بود.

به خانواده محترم او و ملت لبنان تسلئیت می‌گوییم.

انتهای پیام

کد N615430