۱
معاون اداره اوقاف کردستان:

متخلق شدن به اخلاق قرآنی زمینه‌ساز پیروزی اسلام است

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
قرآن کريم,اوقاف,اخلاقي

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: بزرگان دینی ما تنها راه محفوظ ماندن از خائنان به دین اسلام را پیروی از آموزه‌های دینی و متخلق شدن به اخلاق قرآنی می‌دانند.

حجت‌الاسلام مهدی مرادی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه مسلمانان اظهار کرد: برای مهار کردن جنگ نرم دشمن و پیروزمندشدن در میدان این نبرد باید قدم‌های مثبت و کارسازی برداریم.

وی یکی از قدم‌های مثبت برای پیروزی بر دشمن را پناه بردن به قرآن کریم دانست و با اشاره به این‌که «دشمن منحرف کردن جوانان را در دستور کار خود قرار داده است» گفت: عملی کردن دانسته‌های قرآنی و دینی باعث محفوظ شدن از آسیب‌ها و تهدیدات دشمنان می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که «نباید فقط به ظاهر قرآن توجه داشته باشیم» بیان کرد: معارف و دریای عمیق قرآن برای جوانان و نوجوانان تبیین و تفسیر شود.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به برگزاری سی وهفتمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف استان اعلام کرد: برگزاری مسابقات و همایش‌های قرآنی گامی مثبت در راستای آشنا کردن جوانان با دریای معرفت قرآن است.

وی با اشاره به استقبال پرشور مردم کردستان به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان از برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی گفت: البته باید گفت با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآنی موجود استان جای کار بیشتری دارد.

مرادی افزود: مسابقات قرآنی اوقاف به دلیل اینکه محدودیت سنی دارد و حضور برای تمامی اقشار مختلف جامعه آزاد است، لذا مورد استقبال گرم شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی مجموع شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات قرآنی گفت: این امر باعث بالا رفتن کیفیت این دوره از رقابت‌های قرآنی شده است.

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به بالا رفتن حضور بانوان در بخش حفظ قرآن افزود: با توجه به زحمات همکاران و مربیان قرآن اوقاف در سطح شهرستان‌های استان آمار بانوان شرکت‌کننده در بخش حفظ 10 جزء و 20 جزء از رشد مطلوبی برخوردار بوده است.

وی تعداد حافظان کل شناخته شده برای اداره اوقاف را انگشت شمار دانست و یادآور شد: برای شناسایی هرچه بیشتر حافظان کل استان باید اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.