راهپیمایان معترض فرگوسنی به مرکز میسوری رسیدند

صدها تن از معترضان به تبرئه پلیس قاتل نوجوان سیاهپوست راهپیمایی اعتراضی 193 کیلومتری خود را که از فرگوسن، محل وقوع قتل آغاز کرده بودند در مرکز ایالت میسوری به پایان رسانده و شعارهایی چون "دست‌ها بالا، شلیک نکن" سر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مادر مایکل براون 18 ساله نیز که توسط دارن ویلسون، پلیس فرگوسن به قتل رسیده بود به جمع معترضان در مرکز ایالت میسوری رسید و از جی نیکسون، فرماندار این ایالت خواست تا دادستان محلی را مسئول این پرونده کند.

این راهپیمایی در نزدیکی دفتر نیکسون صورت گرفت اما وی در آن زمان حضور نداشت. وی که دو روز قبل با سازمان‌ دهندگان این راهپیمایی دیدار داشت، جمعه برای شرکت در نشستی با موضوع تحولات اقتصادی به کانزاس سیتی و دانشگاه دولتی در جوپلین رفته بود.

کورنل ویلیام بروکز، رئیس انجمن ملی برای ترقی رنگین پوستان در جریان این راهپیمایی اعتراضی با محکوم کردن حکم هیات ژوری در تبرئه پلیس قاتل، آن را یک "ورشکستگی و نقصان اخلاقی و قانونی" توصیف کرد و گفت: ما خواستار برقراری عدالت برای خانواده نوجوان 18 ساله و اصلاح نظام‌مند و بنیادی در پلیس فرگوسن هستیم.

بسیاری از شرکت کنندگان در این راهپیمایی اعتراضی سیاهپوست بودند و در حالی که به محل زندگی فرماندار ایالت میسوری نزدیک می‌شدند شعار می‌دادند: "ما مدافعان عدالت هستیم."

ماری لاتلیف، رئیس این انجمن در میسوری نیز گفت: این راهپیمایی هم به فضای اعتراضی به حکم هیات ژوری و هم به معنای جلب توجه‌ها به سمت نابرابری نژادی گسترده است، ما دست به این اعتراض زدیم چون احساس می‌کنیم ناعدالتی‌هایی علیه سیاهان آمریکایی صورت می‌گیرد و سیستم قضایی کشور بر پایه بی‌عدالتی و نابرابری است.

رهبران انجمن ملی برای ترقی رنگین پوستان روز جمعه با دادستان کل ایالت میسوری دیدار کرده و وی یک بیانیه مکتوب را درباره مسائل مشترک درباره اصلاح در خصوص دوربین‌های متصل به لباس پلیس، اصلاحات در دادگاه‌های شهری و استخدام افسران اقلیت (سفید پوستان و سیاهان) در مناطق حومه شهرها منتشر کرد.

انتهای پیام

کد N615013