چچن خانواده شبه‌نظامیان عامل حمله اخیر را اخراج می‌کند

رهبر چچن در پی حمله شبه‌نظامیان که 25 کشته برجای گذاشت، گفت که خانواده شبه‌نظامیانی که این حمله را انجام دادند با اخراج مجازات می‌شوند و خانه‌های آن‌ها تخریب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، درگیری‌های روز پنج شنبه در "گروزنی" وجهه ثبات چچن را که به دست رمضان قدیروف رهبر تحت حمایت کرملین در چچن بود، مخدوش کرد. در جریان حملات جدایی طلبان، احتمالاتی درباره افزایش حملات در چچن مطرح شد که همین امر به تشدید ناآرامی‌ها در منطقه ناآرام شمال قفقاز منتهی می‌شود. قدیروف در سخنانش گفت، انتقام 14 افسر پلیسی که در جریان درگیری با شبه نظامیان کشته شدند، می‌گیرد.

به گفته وی در جریان درگیری‌ها 11 مهاجم کشته و 36 افسر پلیس نیز زخمی شدند. طبق گزارش‌های رسمی منتشر شده، 10 افسر پلیس و 10 شبه نظامی در درگیری‌ها کشته شدند.

رهبر چچن در پیام خود در اینستاگرام اعلام کرد: زمانی که می‌گفتند والدین پاسخگوی اعمال دختران و پسرانشان نیستند، به سر آمده است.

به گفته وی، زمانی که پدری متوجه می‌شود فرزندش به گروه‌های شبه نظامی پیوسته باید به مقام‌ها گزارش دهد و یا مانع از اقدام وی شود و اجازه ندهد که خونی بریزد.

رمضان قدیروف گفت: اگر یک شبه نظامی در چچن یک افسر پلیس یا هر فرد دیگری را بکشد، خانواده وی سریعا از منطقه اخراج می‌شوند و هرگز حق بازگشت ندارند آن‌ها نیزبا خاک یکسان می‌شوند.

وی تاکید کرد که به انتقاد فعالان حقوق بشر اهمیت نمی‌دهد؛ فعالان همواره آن‌ها را به نقض حقوق بشر، بازداشت خودسرانه، شکنجه و کشتار بدون طی کردن روند قضایی متهم می‌کنند. قدیروف همچنین به مقام‌های محلی و مقام‌های پلیس هشدار داد که چنانچه فرد به گروه‌های شبه‌نظامی می‌پیوندد، آن‌ها باید استعفا دهند.

انتهای پیام

کد N614679