سخنگوی کاخ سفید: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران غیرعاقلانه است

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,تحريم

سخنگوی کاخ سفید گفت: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در حالی که مذاکرات هسته‌ای سازنده در جریان است، کاری غیرعاقلانه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه خود درباره‌ مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و تمایل کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید علیه این کشور پس از تمدید این مذاکرات گفت: ما بر این باوریم که در حالی که این مذاکرات سازنده در جریان است اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران غیر عاقلانه است.

جاش ارنست تصریح کرد: موفقیت اجرای تحریم‌های جدید علیه ایران منوط به توانایی و تمایل شرکای ما در سراسر جهان برای اعمال و پیروی از این تحریم‌هاست.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه سخنانش مدعی شد تحریم‌های پیشینی که کنگره و دولت آمریکا علیه ایران وضع کرد موجب شد تا اقتصاد این کشور تحت فشار قرار گیرد و پای میز مذاکره بنشیند.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید روابط تجاری مستقیمی میان ایران و آمریکا وجود ندارد و ما به کشورهایی که تعاملات بیشتری با ایران دارند برای اعمال تحریم‌هایمان اعتماد می‌کنیم و معتقدیم که این روش تاثیر خود را روی اقتصاد ایران گذاشته است. اکنون آنها پای میز مذاکره آمده‌اند تا ما و شرکایمان در گروه 1+5 بتوانیم برای پایان دادن به نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص برنامه‌ هسته‌ای این کشور تلاش کنند.

انتهای پیام

کد N614668