یک فعال دانشجویی:

تشکل‌های دانشجویی پیگیر مطالبات خود خواهند بود

دانشجويي,16 آذر

یک عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، گفت: باید صبر کرد تا عملکرد آقای فرهادی را ببینیم. در این میان تشکل‌های دانشجویی نیز پیگیرمطالبات خود خواهند بود.

محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تشکل‌ها و جنبش دانشجویی مطالباتی دارند و به دنبال تحقق آن نیز هستند. برطرف شدن فضای امنیتی، ‌داشتن نگاهی عادلانه، برخورد با فساد علمی، اعمال رویه‌های قانونی در قبال اساتید بازنشسته از جمله مطالباتی است که جریان دانشجویی پیگیر آن است.

وی با اشاره به کسب رأی اعتماد بالای وزیر علوم از مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: از آقای فرهادی می‌خواهیم که اصلاحاتی که آقای فرجی دانا انجام داده‌اند را ادامه دهند تا سطح علمی دانشگاه و دانشجویان بالا برود.

این فعال دانشجویی همچنین با تأکید بر ضرورت تعامل مجلس و وزارت علوم، گفت: مجلس باید با وزارت علوم در تعامل باشد. رأی اعتمادی هم که به آقای فرهادی دادند، برای این بود که نشان دهند حرفشان درست بوده و می‌خواهند با دولت همکاری کنند.

وی افزود: با این‌که نمایندگان با درصد بالایی با آقای فرهادی تعامل کردند، اما نباید این تعامل در روند کاری وزیر تأثیر بگذارد. او باید در راستای منافع دانشجویان حرکت کند.

انتهای پیام

کد N614492