خطوط امداد رسانی داعش در کوبانی تا حد زیادی کاهش یافته است

داعش,كوباني

انفجاری شدید شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه را لرزاند. در همین حال مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که خطوط امدادرسانی داعش در کوبانی تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

انفجاری شدید شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه را لرزاند. در همین حال مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که خطوط امدادرسانی داعش در کوبانی تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع اعلام کردند: دودهای بسیاری دیده می‌شد که از مرکز شهر کوبانی بلند شده که احتمالا این انفجار ناشی از حملات جنگنده‌های ائتلاف به مواضع داعش در این شهر بوده است.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف دست به دو حمله هوایی به مواضع داعش در نزدیکی روستای مامیت در جنوب غربی کوبانی زدند.

در همین حال یگان‌های حمایت مردمی کرد اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی در منطقه میدان آزادی با تروریست‌های داعش و در مکان‌های دیگری از کوبانی به وقوع پیوست که در جریان آن تعدادی از افراد مسلح وابسته به داعش و همچنین یکی از نیروهای کرد کشته شدند.

نیروهای کرد خاطرنشان کردند: افراد مسلح داعش پس از آنکه نتوانستند گذرگاه مرزی مرشد پینار را تحت کنترل خود درآورند به دفاع از پایگاه‌های خود پرداختند.

در همین حال رامی عبدالرحمان، مدیر مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگویی مطبوعاتی با بیان اینکه خطوط امدادرسانی داعش در کوبانی تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است، گفت: داعشی‌ها نمی‌توانند آزادانه تحرکاتی داشته باشند چرا که جنگنده‌های ائتلاف دست به حملاتی می‌زنند و بر فراز آسمان کوبانی پرواز می‌کنند و رخ‌دادها را زیر نظر دارند.

وی تصریح کرد: این مساله به کردها این امکان را داده است تا نیروهای داعش را در خارج از مرزهای کوبانی در فاصله‌ای حدود 30 کیلومتر از طریق گرفتن کمین‌ها و حملات به مراکز استراژیک هدف قرار دهند که این مساله باعث دستپاچگی داعشی‌ها شده است.همچنین این دیده بانی اعلام کرد که داعش به پیشروی خود به سمت فرودگاه نظامی دیر الزور در شرق سوریه که تحت نفوذ نیروهای سوری است، ادامه می‌دهد.

درگیری‌هایی در این منطقه رخ داده که بیش از 60 کشته در بین دو طرف برجای گذاشته است.

انتهای پیام

کد N614408