انتشار جزئیات جدید از بازجویی همسر سابق سرکرده «داعش»

فارس نوشت:

منابع خبری لبنان جزئیات جدیدی از روند بازجویی از همسر سابق سرکرده گروهک تروریستی «داعش» خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نتایج بازجویی‌‌های اخیر از «سجی الدلیمی» همسر سابق «ابو بکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی «داعش» نشان داد که از مارس گذشته تا کنون از لبنان خارج نشده و با وجود اینکه آزمایشات پزشکی نشان داد که باردار است ولی از افشای هویت پدر جنین خود سر باز زد.

گزارش روزنامه السفیر حاکی است که سجی الدلیمی تاکید کرده که به هنگام خروج از زندان در ماه مارس 2014، در عقد کسی نبود. پیش از این برخی رسانه‌ها اعلام کرده بودند که سجی الدلیمی همسر سابق البغدادی است و مدت‌ها قبل از وی طلاق گرفته است.

روزنامه السفیر لبنان با بیان اینکه آزمایشان پزشکی صحت ادعای الدلیمی مبنی بر باردار بودن را تایید کرد، افزود: هاجر دختر سجی الدلیمی که همراه مادرش توسط نیروهای لبنانی دستگیر شده، در بازجویی‌ها اسم خود را فاش نکرده و چنین امری نشان می‌دهد که آموزش‌های قبلی در این زمینه دریافت کرده است.

یک منبع آگاه تاکید کرد که الدلیمی به علت ارتباط نامش با ابوبکر البغدادی و تماس‌هایش با گروهک‌های تروریستی در لبنان دستگیر شده است.

پیش از این در پی اخبار منتشر شده درباره دستگیری همسر و فرزند ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، یک منبع قضایی به خبرگزاری «آناتولی» گفته که نتایج «DNA» نشان می دهد که زن عراقی که در لبنان بازداشت شده، همسر ابوبکر البغدادی است. گزارش «DNA» تائید می کند که سجی الدلیمی همسر ابوبکر البغدادی مادر سه فرزند است.

یک منبع امنیتی لبنانی در این باره به روزنامه الجمهوریه گفت: سجی الدلیمی همسر البغدادی و پسرش همچنان در بازداشت وزارت دفاع لبنان قرار دارند و تاکنون بازجویی‌هایی از الدلیمی انجام شده که وی در جریان همین بازجویی ها به اینکه همسر ابوبکر البغدادی است، اعتراف کرده است.

این منبع امنیتی افزود: بازداشت همسر و پسر البغدادی یک موفقیت ویژه برای ارتش لبنان محسوب می شود که از آمادگی دستگاه اطلاعاتی و پیگرد شدید گروههای تروریستی حکایت دارد.

این منبع امنیتی به الشرق الاوسط گفته که همسر و پسر البغدادی بیش از 10 روز پیش در شرق لبنان بازداشت شده بودند اما به علت مسائل امنیتی ، هیچ خبری در این باره منتشر نشده بود.

5252

کد N614209