در بیانیه ای تاکید شد؛

جامعه‌روحانیت بر میثاق خود با انقلاب و مدیریت ولایی باقی خواهد ماند

سیاسی

جامعه روحانیت مبارز در بیانیه با تاکید براینکه این نهاد روحانی بر میثاق پیشین خود با اسلام و انقلاب و مدیریت ولایی باقی خواهد ماند؛ بر روزآمدکردن سازوکارهای اجرائی خود تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  جامعه روحانیت مبارز به مناسبت انتخاب آیت‌الله موحدی کرمانی به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

بسمه تعالی

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ

رحلت عالم عامل، مجاهد فی سبیل الله و همراه راستین امام و نظام، حضرت آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی (طاب ثراه)، بار دیگر خاطره فقدان دوستان وفادار انقلاب اسلامی را زنده کرد. او، که در جرگه خاصّان امام راحل (رضوان الله علیه) و از نخستین مدیران انقلاب بود، پایبندی به اصول و ولایت فقیه را در عمل به اثبات رساند. مدیریت او نمایانگر درکی تازه و کارساز از کارآمدی و رابطه آن با روحانیت انقلابی بود. شکل دادن و ایجاد انسجام میان نیروهای همراه و کارآمد، از راه ارائه طرح و برنامه هماهنگ برای اداره جامعه، آرمان دلسوزانه بزرگانی مانند آیت الله مهدوی کنی بود که هم امکان رقابت عادلانه با سایر اندیشه ها را فراهم می‌کرد و هم همه افراد همدل را در زیر ردای فراگیر خود جای می داد. حضور بموقع در صحنه های عمل اجتماعی، مسئولیت پذیری و دفاع صریح و عاقلانه از آرمان ها، آن یار وفادار اسلام و امت را در جایگاهی قرار می داد که امروزه می توانیم، به تأسی از قرآن کریم، او را منادی و مبلّغ اخلاقمدار مدیریت و خدمت بدانیم. براستی حلقه مفقوده سلامت و صداقت، با وجود انگیزه صدق انقلابیونی چون او، کامل می شد و معنا می یافت.

 جامعه روحانیت مبارز، كه از آغاز نهضت اسلامی در قالب یاران و شاگردان امام، تلاشی پیگیر داشت، پس از پیروزی و در دوران گذار نیز نقشی بایسته و بی بدیل در تحولات ایفا كرد. شهادت برخی اعضای نامدار این تشکل انقلابی، مانند استاد مطهری، آیت‌الله بهشتی، دكتر باهنر و دكتر مفتح، نشانگر اوج همگامی و همنوایی «جامعه روحانیت» با «جامعه انقلابی» بود. 

 جامعه روحانیت، امروز و در آینده نیز بر میثاق پیشین خود با اسلام و انقلاب و مدیریت ولایی باقی خواهد ماند. پویایی و حرکت رو به جلوی این نهاد روحانی، مستلزم تنظیم و روزآمدکردن سازوکارهای اجرایی آن است. به این منظور، شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، در آخرین جلسه خود که با حضور اکثر اعضا برگزار شد، انتخاب دبیرکل جدید جامعه روحانیت مبارز را در دستور کار قرار داد و پس از رأی گیری، حضرت آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، به اتفاق آرا، به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت مبارز انتخاب شد. آیت الله موحدی‌کرمانی از مؤسسان جامعه روحانیت مبارز و، از ابتدا تاکنون، یکی از اعضای موثر شورای مرکزی بوده است.

جامعه روحانیت مبارز، ضمن سپاسگزاری فراوان از حضور علاقه مندان به مقام معنوی، انقلابی و علمی آیت الله مهدوی کنی در مراسم تشییع و سوگواری ایشان، و آرزوی توفیق الهی برای دبیرکل جدید جامعه، ملت عظیم الشأن ایران اسلامی را، چونان همیشه، به حضور هوشمندانه و سرافرازانه در همه صحنه های عزت، حق طلبی و حمایت از نظام اسلامی دعوت می کند و برای امت اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی آرزوی سعادت و سلامت و عزت روزافزون دارد.   

اللهم وفّقنا لما تحبّ و ترضی

جامعه روحانیت مبارز