رییس دانشگاه مذاهب اسلامی: از تلاش برای ایجاد تفاهم میان ایران و عربستان استقبال می‌کنیم

سیاسی

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت که تهران از هر اقدامی که در جهت ایجاد تفاهم میان ایران و عربستان باشد استقبال می‌کند.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت که تهران از هر اقدامی که در جهت ایجاد تفاهم میان ایران و عربستان باشد استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد مبلغی که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم و تندروی در قاهره حضور یافت در بخشی‌ از گفت‌وگویش با روزنامه الشرق الاوسط - چاپ لندن درباره روابط ایران و عربستان بیان کرد: دو کشور به لحاظ سیاست‌های منطقه‌یی اختلافات عدیده‌ای با یکدیگر دارند که نمی‌توان این اختلافات را انکار کرد. من و مسوولان بلندپایه ایرانی بر این باوریم که می‌توان با عربستان گفت‌وگو کرد. ما دستمان را به سوی همه دراز می‌کنیم و از هرگونه گفت‌وگو بین ایران و عربستان استقبال می‌کنیم تا این که بتوانیم به راهی برای توافق دست یابیم.

او با اشاره به میانجی‌گری الازهر بین ایران و عربستان گفت: الازهر در این راستا بسیار کوشا است. دعوت برای حضور در این کنفرانس نیز در حالی که عربستان در آن حضور دارد، برای همین هدف است. ما از هرگونه تفاهم مشترک استقبال می‌کنیم.

مبلغی در پاسخ به این سوال که به نظر شما اختلافات میان ایران و عربستان اختلافاتی سیاسی است یا ایدئولوژیکی؟ بیان کرد: اختلافات طبیعتا سیاسی است و نه ایدئولوژیکی به معنای ظاهری کلمه. از این رو ما از هرگونه اقدامی که بتواند موجب تفاهم میان ما و عربستان شود، استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N613916