وزارت کشور یمن: تحقیقات درباره حمله به اقامتگاه سفیر ایران با جدیت ادامه دارد+محکومیت‌ها

سیاسی

وزارت کشور یمن اعلام کرد که تحقیقات درباره حادثه حمله به محل اقامت سفیر ایران در این کشور که با استفاده از یک خودروی بمب‌گذاری شده انجام شد، با جدیت هر چه بیش‌تر در جریان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر گزارش سایت نیوز یمن، بر اساس بیانیه وزارت کشور یمن که روز گذشته صادر شده در این حادثه دو تن کشته و 19 تن دیگر از جمله یک زن و یکی از سربازان نیروهای یمنی زخمی شدند.

سایت اخبار الیمن نیز دقایقی پیش گزارش داد که بر اساس تازه‌ترین گزارشات از وزارت کشور یمن، کلیه زخمی‌شدگان این حادثه تروریستی بعد از مداوای لازم بیمارستان را ترک کرده و تنها دو تن از آن‌ها هنوز تحت مداوا قرار دارند.

به گزارش ایسنا، محل اقامت سفیر جدید ایران در یمن - که از روز سه‌شنبه استوارنامه‌اش را به وزیر خارجه این کشور تقدیم کرده بود - چهارشنبه صبح با یک خودروی بمب‌گذاری شده هدف قرار گرفت.

در همین حال سایت المشهد یمن گزارش داد که به محض وقوع حادثه حمله به محل اقامت سفیر ایران، گروه‌های مسلح حوثی در این کشور به نیروها و دستگاه‌های امنیتی یمن اجازه دخالت در انجام تحقیقات در این خصوص را ندادند.

به گفته منابع امنیتی یمن، نیروهای حوثی منطقه را تحت کنترل خود داشته و محل وقوع حادثه را کاملا بسته‌اند.

اخبار الیمن نیز گزارش داد که وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حادثه، به خانواده‌های قربانیان آن تسلیت گفت.

بر اساس این گزارش در این حادثه خسارت‌هایی نیز به منزل سفیر فرانسه که در نزدیکی محل انفجار بوده، وارد شده است.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است که راهی برای آرام کردن اوضاع و تحقق توافق سیاسی قابل قبول وجود ندارد مگر آن که روند انتقال سیاسی قدرت تحت حاکمیت عبدربه منصور هادی، رییس‌جمهور یمن از سر گرفته شود و بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس و توافق‌نامه صلح امضاء شده در 21 سبتامبر خشونت‌ها برداشته شود.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در یمن نیز با صدور بیانیه‌ای با محکوم کردن این حادثه تروریستی اعلام کرد که این اقدام تاثیر منفی بر اوضاع امنیتی یمن خواهد داشت.

بر اساس این بیانیه، امنیت، خواسته اصلی در به موفقیت رساندن روند انتقال و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور است.

دفتر اتحادیه اروپا در یمن در پایان این حادثه را به خانواده‌های قربانیان تسلیت و برای مجروحان نیز شفای عاجل را خواستار شد.

روزنامه العرب نیز به نقل از عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس این حادثه را محکوم و گروه‌های سیاسی یمن و همه اقشار ملت این کشور را به مقابله در برابر تروریسم فراخواند.

او هم‌چنین بر اهمیت ادامه روند سیاسی در یمن به واسطه تکمیل و اجرای طرح کشورهای حوزه خلیج فارس در خصوص یمن و یافتن راه برون رفت و انجام گفت‌وگوهای فراگیر و پایبندی به توافق‌نامه‌های صلح برای حفظ امنیت و ثبات این کشور تاکید کرد.

شاخه القاعده در یمن مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته است.

انتهای پیام

کد N613882