در دیدار امیرعبدالهیان با معاون وزیر خارجه ایتالیا مطرح شد؛

تاکید بر مبارزه جدی با تروریسم در منطقه

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان گفت: لازم است کشورهای منطقه و جامعه بین‌الملل با جدیت با مسئله تروریسم برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبدالهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در تهران با انتقاد از رفتار متناقض آمریکا و برخی کشورها در مبارزه با تروریسم گفت: بهره‌برداری از برگه تروریسم بازی خطرناکی است که ثبات منطقه و امنیت جهانی را به مخاطره می‌اندازد، در نتیجه مبارزه با تروریسم باید حقیقی و واقعی باشد.

امیر عبدالهیان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یک کشور با ثبات و تاثیرگذار در منطقه است ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند و ظرفیت‌های کشورمان ثبات و آرامش به منطقه بازگردد.

وی افزود: منطقه در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و تحولات کنونی و مبارزه واقعی با تروریسم تعیین کننده است. تقویت روند سیاسی در کشورهای در معرض تهدیدات تروریستی و مبارزه با تروریست دو عامل مهم در شکل‌دهی معادلات آتی منطقه به شمار می‌رود و لازم است کشورهای منطقه با جدیت، واقع‌بینی و تدبیر با آن برخورد کنند.

لاپو پیستلی معاون وزیر خارجه ایتالیا که به منظور گفت‌وگو و رایزنی در تهران به سر می‌برد درخصوص تحولات و مسائل منطقه با امیر عبدالهیان دیدار کرد و در این دیدار نقش ایران در مبارزه با تروریسم را بسیار موثر خواند.

معاون وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به نگرانی کشورش از افزایش افراط‌گرایی و تروریسم در منطقه بر لزوم مبارزه با این پدیده خطرناک تاکید کرد.

وی تبادل نظر و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مفید و مهم برشمرد و بر تداوم این گفت‌وگوها تاکید کرد.

طرفین در این دیدار آخرین تحولات سوریه، عراق، یمن، بحرین و لیبی را مورد ارزیابی قرار دادند.