"داعش" مذاکره درباره اسرای لبنانی را متوقف کرد

فارس نوشت:

گروهک تروریستی «داعش»، مذاکره درباره نظامیان ارتش و نیروهای امنیتی ربوده شده لبنانی در منطقه مرزی «عرسال» را متوقف کرد.
 «انس جرکس» یکی از سرکردگان گروهک تروریستی «داعش» که همسرش «علا جرکس» و دو فرزندش در بازداشت واحد اطلاعات ارتش لبنان هستند، تهدید کرد که از نیروهای ارتش این کشور انتقام خواهد گرفت.

گزارش شبکه العالم حاکی است که انس جرکس با صدور بیانیه‌ای تهدید کرد: من و همه نیروهای همراهم برای اسیر کردن زنان و کودکان رافضی‌ها (شیعیان) و عناصر ارتش بزودی وارد عمل خواهیم شد  تا همسر و فرزندان و زنان مسلمان را از زندان‌های اهل کفر خارج نکنم، هرگز نخواهیم خوابید و آرام نخواهم نشست.

انس جرکس مشهور به «ابوعلی الشیشانی» در نوار ویدیویی 13 دقیقه‌ای که در شبکه اینترنتی « یوتیوپ» منتشر کرد، و شماری از عناصر مسلح نقابدار در کنارش حضور دارند، گفت: مذاکرات برای حل پرونده نظامیان اسیر در منطقه عرسال متوقف خواهد شد.

جرکس پرونده بازداشت همسرش و پرونده مذاکرات برای آزادی نظامیان ربوده شده لبنانی را جدا از یکدیگر دانست و افزود: بازداشت همسرش هرگز در مذاکرات مربوط به نظامیان یاد شده وارد نخواهد شد و نباید این رویا را در سر بپرورانید که آنها بدون مذاکره آزاد شوند.

جرکس که مسئولیت بازداشت همسر و دو فرزندش را متوجه شیخ سالم الرافعی رییس هیات علمای مسلمان لبنان دانست، افزود: پیام من به فرستاده دولت قطر این است که اگر نتواند این موضوع را حل کند، جایی در منطقه عرسال ندارد و هرگز به او اجازه ورود نخواهم داد.

52261

کد N613778