در دیدار با امیرعبداللهیان

معاون وزیرخارجه ایتالیا: نقش ایران در مبارزه با تروریسم بسیار موثر بوده است

سیاسی

معاون وزیر خارجه ایتالیا که به منظور گفت‌وگو و رایزنی در ایران به‌سر می‌برد روز جمعه در اصفهان با معاون وزیر خارجه ایران دیدار و درباره مسائل و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لاپو پیستلی، معاون وزیر خارجه ایتالیا در این دیدار با اشاره به نگرانی کشورش از افزایش افراط‌گرایی و تروریسم در منطقه بر لزوم مبارزه با این پدیده خطرناک تاکید کرد.

او تبادل نظر و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مفید و مهم برشمرد و بر تداوم این گفت‌وگوها تاکید کرد.

لاپو پیستلی با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران یک کشور با ثبات و تاثیرگذار در منطقه است ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند و ظرفیت‌های کشورمان ثبات و آرامش به منطقه بازگردد.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان نیز اظهار کرد:« منطقه در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و تحولات کنونی و مبارزه واقعی با تروریسم تعیین کننده است. تقویت روند سیاسی در کشورهای در معرض تهدیدات تروریسم دو عامل مهم در شکل دهی معادلات آتی منطقه بشمار می‌رود و لازم است کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی با جدیت، واقع‌بینی و تدبیر با آن برخورد کنند.»

وی با انتقاد از رفتار متناقض آمریکا و برخی کشورها در مبارزه با تروریسم، افزود:«بهره‌برداری از برگه تروریست‌ها بازی خطرناکی است که نه تنها ثبات منطقه بلکه امنیت جهانی را به مخاطره می‌اندازد. در نتیجه مبارزه با تروریسم باید حقیقی و واقعی باشد.»

دو طرف در این دیدار آخرین تحولات سوریه، عراق، یمن، بحرین و لیبی را مورد رایزنی قرار دادند.

انتهای پیام

کد N613742