تاکید آیت‌الله صافی بر تألیف کتاب‌های درسی پربار و مفید

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,آموزش و پرورش,معلمان

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: نقش کتاب‌های درسی از نقش معلّمان کمتر نیست بلکه می‌توان گفت از جهاتی بالاتر است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: نقش کتاب‌های درسی از نقش معلّمان کمتر نیست بلکه می‌توان گفت از جهاتی بالاتر است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: وظیفه‌ای که به عهده شما گذاشته شده از اهمّ وظایف آموزشی و پرورشی است و لازم است که مانند شما افرادی باشند که آگاهی علمی داشته باشند و اهتمام آنها به تدوین و تألیف کتاب‌های درسی پر بار و عمیق و مفید برای جامعه باشد.

وی افزود: هر چه شما در این راه کوشش بیشتری کنید، به بنای علمی کشور و رشد و شکوفایی دانش کمک کرده و موجب سربلندی کشور اسلامی ما می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت دوران نوجوانی و آمادگی فوق‌العاده آنان برای علم‌آموزی تصریح کرد: در این دوره که «العلم فی الصّغر کالنّقش فی الحجر» می‌باشد هر چه به دانش‌آموز آموخته شود، آن را فرا می‌گیرد. باید کاملاً مراقب و مواظب باشید که روش بهتر زندگی کردن را که فقط در سایه سار اخلاق و معنویت و مبانی دین و توحید محقّق می‌شود، به آنها آموخته شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش کتاب‌های درسی و معلّمان در تربیت جامعه اسلامی افزود: نقش کتاب‌های درسی از نقش معلّمان کمتر نیست بلکه می‌توان گفت از جهاتی بالاتر است. نسبت به معلّمان عزیز، رفتار، اخلاق و حتی طریقه صحبت کردن آنها بر دانش آموزان اثر می‌گذارد. همه ما به ادب و اخلاق محتاجیم و این را باید معلّم به دانش آموز بیاموزد. با اینکه نقش تربیت اولیا و والدین هم بسیار زیاد است ولی رسالت آموزگار که یک رسالت بزرگ الهی و دینی است از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آیت‌الله صافی‌گلپایگان بیان کرد: من به همه آموزگاران و دبیران و فرهنگیان احترام گذاشته و به آنها ارادت دارم. کار شما مقدّس است و خودتان در درجه اول باید شاکر این نعمت بزرگ باشید و من هم دوست دارم که یکی از خادمین فرهنگیان با اخلاص و متدیّن باشم.

این مرجع تقلید در توصیه به رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: به رشد و ترقّی کارهایتان همیشه همّت بیشتری مبذول دارید تا جوانان مملکت ما با فراگیری علم و اخلاق موجب افتخار برای این مملکت باشند. حقیر برای همه فرهنگیان دعا می‌کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش نیز در ابتدای این دیدار، گزارش مبسوطی از برنامه وزارت آموزش و پرورش درباره تدوین کتاب‌های درسی ارائه داد.

انتهای پیام

کد N613737