فیاضی: حدود ورود جریانات به دانشگاه‌ها، منافع ملی و مصالح نظام است

16 آذر

یک نماینده اصولگرای مجلس ضمن تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی همواره جنبش عدالتخواهانه است، گفت: حدود ورود جریانات به دانشگاه‌ها منافع ملی و مصالح نظام بوده و باید این حدود رعایت شود.

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به در پیش رو بودن شانزده آذر و روز دانشجو، بر لزوم آرامش فضای دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: آرامش به معنای منفی نیست بلکه معنای مثبت آن مدنظر است. یعنی از حاشیه‌هایی که منفی بوده و ممکن است در دانشگاه مخالف سیاست‌های کلان نظام باشد و به واسطه همان هم قرار باشد عده‌ای میدان‌داری کرده و به فضای علمی و پژوهشی و حتی سیاسی دانشگاه‌ آسیب زنند، پرهیز شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اما جنبش دانشجویی همواره جنبش عدالتخواهانه‌ای است که شانزده آذر نماد آن است بنابراین چه خوب است که دانشجویان با نگاه به شانزده آذر و هدف‌های بلند دانشجویان مبارز و شهید چه قبل از انقلاب و چه در زمان جنگ تحمیلی برای اسلام و انقلاب اسلامی و آموزه‌های عدالتخواهانه ملت ایران قیام کردند آنها نیز حرکت‌های خود را در راستای جنبش و تحرک سیاسی به گونه‌ای که در یک شرایط آرام باشد، داشته باشند.

وی تاکید کرد: فعالیت دانشجویان در عین آرامش باید از جنب و جوش سیاسی مناسبی برخوردار باشد که این همان کیفیت‌بخشی به فضای دانشگاه‌ها است.

نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اینکه حد مجاز و ورود جریانات به دانشگاه‌ها تا چه میزان است، گفت: حدود، حدود منافع ملی و مصالح نظام است و حد دیگری برایش قائل نیستیم. هر کسی که این حدود را رعایت کند قابل قبول است.

انتهای پیام

کد N613355