درخواست حیدر العبادی از ائتلاف ضدداعش برای از بین بردن داعش در سوریه

نخست‌وزیر عراق ضمن اشاره به اینکه برخی طرف‌ها برای تخریب روابط میان این کشور با کشورهای همجوار تلاش می‌کنند، از ائتلاف ضد داعش خواست تا پایگاه‌های این گروه در سوریه را از بین ببرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، "حیدر العبادی"، نخست وزیر عراق در سخنانی تصریح کرد، برخی طرف‌ها وجود دارند که تلاش می‌کنند تا روابط عراق را با کشورهای همجوار خرب کنند و عراق را از نظر بین المللی به حاشیه بکشانند. همچنین هدف این طرف‌ها کاهش حمایت بین المللی از ماست.

وی گفت: آزادی‌ خاک ما از گروه داعش بدون از بین بردن تروریست‌ها و سوریه چیزی را تغییر نمی‌دهد. برای همین از ائتلاف ضد داعش می‌خواهیم تا داعش را در سوریه از بین ببرد چرا که اوضاع آنجا تاثیر بدی روی اوضاع عراق می‌گذارد.

العبادی همچنین خواهان تاسیس صندوق بی المللی حمایت از عراق جهت بازسازی مناطق این کشور شد و گفت: در حال حاضر ده‌ها خانواده آواره نیاز به حمایت دارند.

وی گفت: ما در کنفرانس بروکسل پیشنهادی را در خصوص حمایت از عراق هم برای بازسازی این کشور و هم حمایت نظامی ارائه کردیم و تلاش می‌کنیم تا شهرهای عراق را از نو بسازیم اما نیاز به حمایت مالی داریم.

العبادی خاطرنشان کرد: ما شاهد کاهش در سطح صادرات نفت عراق هستیم که موجب کاهش چشمگیر بودجه شده است.

انتهای پیام

کد N613328

خواندنی از سراسر وب