یک سیاهپوست دیگر در آمریکا به قتل رسید

واحد مرکزی خبر نوشت:

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد یک پلیس سفید پوست آمریکائی در ایالت آریزونا مردی سیاهپوست و بی دفاع را به قتل رساند. این سومین رویداد از این دست در چهارماه گذشته در آمریکا به شمار می آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لس آنجلس، این مامور پلیس چند قرص را با یک تفنگ اشتباه گرفته بود. این حادثه در بحبوحه اعتراض ها در نیویورک ناشی از مجموعه ای از رویدادهای مشابه، به وقوع پیوست.
این مامور پلیس گمان کرده بود این مظنون 34 ساله برای بیرون آوردن تفنگ دست در جیب خود می کند درحالیکه قرص در دست مرد سیاه پوست بود. این حادثه روز چهارشنبه در فینیکس روی داد و مرد سیاه پوست از ناحیه سینه مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت. بعدا مشخص شد رومین بریسبون در جیب خود فقط تعدادی قرص داشت.
این تیراندازی زمانی که این مامور پلیس برای تحقیقات در خصوص فعالیت گزارش شده مرتبط با مواد مخدر اعزام شده بود، روی داد.
اداره پلیس فینیکس در بیانیه ای اعلام کرد :« طی کشمکش، بریسبون دست چپ خود را در جیبش کرد و مامور پلیس دست فرد مظنون را گرفت، در حالی که بارها به فرد مظنون گفت دستش را در جیب نگه دارد و بیرون نیاورد».
در این بیانیه آمده است :« مامور پلیس گمان کرد دسته یک تفنگ را زمانی که دست فرد مظنون را در جیبش نگه داشته بود، حس کرد ».
در ادامه این بیانیه آمده است :« این مامور پلیس نتوانست دست فرد مظنون را طی این کشمکش نگه دارد و از آنجا که تصور می کرد بریسبون تفنگی در جیب دارد، دو گلوله شلیک کرد ».
پیراپزشکان تلاش کردند بریسبون را در محل حادثه درمان کنند اما وی در همان محل جان باخت. مامور پلیس زخمی نشده است.
مارسی کراتر وکیل خانواده بریسبون گفت :« تعداد زیادی شاهد وجود دارد که اظهارات این مامور پلیس را به چالش خواهند کشید ».
این وکیل خاطر نشان کرد :« این یک فاجعه بود. وی مسلح نبود و تهدیدی برای هیچ‌کس نیز نبود. ما قصد داریم این موضوع را در چارچوب قانون پیگیری کنیم ».

5252

کد N613326