توصیه امیرعبداللهیان به مشتاقان زیارت عتبات عالیات

سیاست خارجی

انتظار می‌رود علاقه‌مندان زیارت عتبات عالیات در عراق، با توجه به محدودیت‌های امکانات مرز زمینی در دو کشور و سرمای هوا از حرکت به سمت گذرگاه‌های زمینی عراق بدون اطلاع از میزان تراکم جمعیت در نقاط مرزی جدا اجتناب ورزند.

معاون وزیر خارجه کشورمان به زائران عتبات عالیات توصیه کرد که با توجه به محدودیت‌های امکانات مرز زمینی در دو کشور و سرمای هوا از حرکت به سمت گذرگاههای زمینی عراق بدون اطلاع از میزان تراکم جمعیت در نقاط مرزی اجتناب کنند.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان ضمن تشکر از مقامات عراق در تسهیل اعطای روادید رایگان مرزی به زوار ایرانی عازم شرکت در مراسم اربعین سالار شهیدان حسین بن علی(ع) گفت: انتظار می‌رود علاقه‌مندان زیارت عتبات عالیات در عراق، با توجه به محدودیت‌های امکانات مرز زمینی در دو کشور و سرمای هوا از حرکت به سمت گذرگاه‌های زمینی عراق بدون اطلاع از میزان تراکم جمعیت در نقاط مرزی جدا اجتناب ورزند.

وی افزود: علی‌رغم صدور ده‌ها هزار روادید مرزی و همکاری صمیمانه مقامات کشوری و استانی عراق، بدلیل حرکت گسترده عاشقان زیارت کربلا به سوی گذرگاه‌های مرزی مشترک ایران و عراق، امکان جذب و انتقال این حجم از مراجعین در کوتاه مدت میسر است و دشواری‌هایی را متوجه اتباع کشورمان در نقاط مرزی کرده است.

وی توصیه کرد برای جلوگیری از بروز مشکل، مردم عزیز به اطلاعیه‌های ستاد اربعین و سازمان حج و زیارت کشورمان در این خصوص توجه جدی کنند.

کد N613209