خسروی خبر داد

راه‌اندازی ششمین بنیاد ژنتیک کشور در سمنان

سلامت

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه از راه‌اندازی بنیاد ژنتیک در سمنان خبر داد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه از راه‌اندازی بنیاد ژنتیک در سمنان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، علیرضا خسروی در همایش روز جهانی معلولین در مهدیشهر با اعلام خبر « راه‌اندازی بنیاد ژنتیک در سمنان» گفت: تاکنون 5 بنیاد ژنتیک در کشور راه‌اندازی شده است، بنیاد ژنتیک استان سمنان به عنوان ششمین بنیاد ژنتیک کشور و با همکاری سازمان بهزیستی و توانبخشی در سمنان راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که «موافقت کلی جهت راه‌اندازی بنیاد ژنتیک در سمنان گرفته شده است» افزود: مبلغی حدود 5 میلیارد ریال جهت راه‌اندازی این بنیاد در سمنان اختصاص پیدا کرده است. مهمترین کاری که در بنیاد ژنتیک سمنان انجام خواهد شد، انجام آزمایشات ژنتیکی قبل از معلولیت است.

وی با بیان این‌که «حدود 1.5 میلیون نفر در کشور دچار معلولیت هستند»، گفت: از این تعداد 350 هزار نفر دچار اختلال ذهنی، 350 هزار نفر معلولیت نابینایی و ناشونایی و حدود 600 هزار نفر دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند.

نماینده مردم سمنان ادامه داد: باید شرایطی در شهر فراهم شود و فضاسازی شهری به گونه‌ای باشد تا معلولین نیز مانند سایر افراد بتوانند از امکانات شهری استفاده کنند، شهر متعلق به همه افراد و از جمله معلولین است، معلولین نیز حق دارند هم تراز و هم سو با سایر مردم از امکانات شهری استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N613148