در دیدار رییس مجلس ملی پاکستان،

لاریجانی: همه مشکلات راه حل دارند

علي لاريجاني

علی لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی پاکستان گفت: در مسائل اقتصادی روابط خوبی داریم اما ظرفیت دو کشور بیش از این است و باید گام‌های بلندتری در زمینه روابط اقتصادی برداشته شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به اسلام آباد، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان دیدار عصر امروز خود با رییس مجلس ملی پاکستان اظهار کرد: کشور پاکستان برای ما یک موقعیت ممتازی است و کشور مسلمان، برادر، دوست و همسایه ماست که همیشه در طول تاریخ و پس از انقلاب روابط بسیار صمیمانه‌ای داشته‌ایم و این در همه دولت‌ها در پاکستان وجود داشته که به ریشه‌های فرهنگی برمی‌گردد.

رییس مجلس قانونگذاری خطاب به رییس مجلس ملی پاکستان گفت: از ملاقاتی که با شما داشتم احساس کردم که افکارتان برای بالابردن روابط دو کشور و مسائل دنیای اسلام بسیار نزدیک است.

لاریجانی با تاکید بر گسترش روابط پارلمانی گفت: پارلمان دو کشور از اقتدار خیلی خوبی برخوردار هستند؛ در واقع دموکراسی در ایران و پاکستان واقعی است و این سیمای واقعی بودن دموکراسی را می‌توان در قدرت پارلمان‌ها دید که از این جهت پارلمان‌ها با هم می‌توانند همکاری داشته باشند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه ما می‌توانیم در مجامع بین المللی با یکدیگر مشورت‌هایی داشته باشیم به روابط همکاری میان دولت‌ها اشاره کرد و گفت: در مسائل اقتصادی روابط خوبی داریم اما ظرفیت دو کشور بیش از این است و باید گام‌های بلندتری در زمینه روابط اقتصادی برداشته شود.

رییس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: کشور ما با ترکیه سالی 20 میلیارد دلار، با امارات حدود 14 میلیارد دلار روابط تجاری دارد و با کشور پاکستان که کشور دوست ما است روابط ما زیر یک میلیارد دلار است و ما نیاز داریم که این روابط را گسترش دهیم.

لاریجانی با اشاره به مسائل نفتی و پتروشیمی اظهار کرد:‌ ما اکنون به شما برق می‌فروشیم که می توانیم حجم آن را زیادتر کنیم.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه پروژه گاز یک پروژه بسیار مهمی است ابراز امیدواری کرد که سطح روابط تجاری دو کشور افزایش یابد.

لاریجانی تصریح کرد: متوجه مشکلات هستیم ولی همه اینها راه حل دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به همکاری امنیتی گفت: ما مرز مشترک با شما داریم این مرز دوستی بین دو کشور است.

ادامه دارد...

کد N613101