رییس سازمان اوقاف

موقوفات در کشور 10 برابر افزایش یافته است

سازمان اوقاف,اوقاف

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «آمار موقوفات جدید مردمی نسبت به سال‌های گذشته 10 برابر رشد کرده است»، گفت: امسال بیش از 2 هزار وقف جدید از سوی مردم صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی در دیدارآیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان اوقاف پرداخت و اظهار کرد: ازعواید موقوفات به ازدواج جوانان 809 خانواده کمک شده است.

وی افزود: 14 هزار دانش‌آموز نیازمند،24 هزار نفر از ایتام و بی‌سرپرستان، 9700 بیمار نیازمند، کمک شده‌اند و همچنین 1280 نفر نیازمند که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده بود، برای این سفر اعزام شده‌اند.

وی درباره هزینه‌های که در این راه‌ها صرف شده است، گفت: نزدیک به 19 میلیارد برای حوزه‌های علمیه، 22 ملیارد و چهارصد میلیون برای اقامه عزای حسینی در 3 هزار هیأت، خرج شده است همچنین بیش از 15 هزار نفر مبلغ به سراسر کشور اعزام شده‌اند؛ برای انجام مراسمات مذهبی در مساجد، حسینیه‌ها و امام‌زاده‌ها به بیش از 14 هزار و 800 مورد کمک شده است.

رییس سازمان اوقاف گفت: وقف‌های جدید مردم در امسال بیش از 2 هزار مورد عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به سال های گذشته 10 برابر رشد داشته است؛ یعنی به صورت میانگین در سال‌های گذشته حدود 200 مورد وقف جدید داشتیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی این سازمان، اظهار کرد: در زمینه حفظ قرآن و برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآنی بیش یک میلیون و400 هزار نفر در سال گذشته شرکت کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به این‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند ملت ما باید بین 10 تا 15 ملیلون نفر حافظ داشته باشد، اوقاف در این زمینه ورود پیدا کرد و در سال گذشته 860 هزار نفر در دوره‌های حفظی که برگزار کرده‌ایم نام‌نویسی کرده‌اند.

رییس سازمان اوقاف با بیان این‌که «بیش از 2400 مرکز فرهنگی و قرآنی فعال تحت نظر سازمان اوقاف هستند»، ادامه داد: برای عمران و آبادانی امامزادگان امسال 1300 بقعه با 160 میلیارد تومان سرمایه گذاری مرمت خواهد شد و این کار در قالب یک طرح جامع عمرانی انجام می‌شود؛ در مجموع 3700 امامزاده در سطح کشور فعالیت عمرانی صورت می‌گیرد.

وی بزرگداشت و معرفی امامزادگان را یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان برشمرد و گفت: متأسفانه بسیاری از مردم امامزادگان را نمی‌شناسند به همین منظور مراسمات ملی، استانی و منطقه‌ای داریم؛ پیام‌هایی که مراجع در این زمینه داشتند آثار بسیار خوبی داشت.

انتهای پیام

کد N613048