آیت‌الله نوری همدانی

تجمع بزرگ اربعین قدرت تشیع را به رخ جهانیان خواهد کشید

مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,سازمان اوقاف,اوقاف,اربعين حسيني

آیت‌ الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید،با بیان این‌که «در هیچ کجای دنیا نمی‌توانند بیست میلیون نفر را در یک‌جا گرد هم آورند» گفت: تجمع عظیمی که در اربعین حسینی شکل می‌گیرد چیزی شبیه معجزه است و قدرت جهان تشیع را نشان می‌دهد.

آیت‌ الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید،با بیان این‌که «در هیچ کجای دنیا نمی‌توانند بیست میلیون نفر را در یک‌جا گرد هم آورند» گفت: تجمع عظیمی که در اربعین حسینی شکل می‌گیرد چیزی شبیه معجزه است و قدرت جهان تشیع را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در اسلام مسأله خدمت به جامعه بسیار مهم است؛ امام سجاد(ع) می‌فرماید شریف‌ترین عبادت آن است که انسان به جامعه مسلمانان خدمت کند.

وی خدمت فرهنگی را بسیار مهم دانست و گفت: حضرت فاطمه از پیامبر(ص) نقل می‌فرماید عالمانی که مردم را ارشاد می‌کنند جوایزی الهی به آنان تعلق می‌گیرد و هر اندازه در این زمینه کوشش کنند به همان نسبت پاداش می‌گیرند.

وی صرف وقت برای امور دیگران را یکی از خدمت‌های ارزشمند دانست و گفت: کارشما این است که برای به جریان انداختن موقوفات دیگران وقت خود را صرف می‌کنید؛ کسانی که در این عرصه وارد می‌شوند بایدعالم، شایسته و متعهد باشند.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، اظهار کرد: فعالیت‌های شما بسیار خوب است اما باید در زمینه آموزش تفسیر، تجوید و درک مفاهیم قرآنی نیز اهتمام داشته باشید.

وی با تأکید بر تربیت مفسران عالم، گفت: در تفسیر قرآن کمبودی احساس می شود و آن پرداختن به تفسیر مقارن است؛ یعنی همان‌گونه که فقه مقارن داریم و در این زمینه نیز باید تفسیری مقایسه‌ای نوشته شود و در آن نظرات اهل سنت و دلایل آن‌ها را در کنار نظریات علمای شیعه بیاوریم.

وی با اشاره به اقدامات وهابیت علیه مذهب تشیع، اظهار کرد: آن‌ها افرادی را تربیت کرده‌اند که علیه ما کار می‌کنند و در این زمینه سرمایه‌گذاری فراوانی کرده‌اند؛ همه مقدسات ما را زیر سؤال می‌برند، باید پایگاه پاسخگویی نسبت به اشکالات و ایراداتی که به تشیع وارد می‌کنند، تأسیس شود.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم فرهنگ‌سازی برای تشویق مردم نسبت به وقف را مهم خواند و گفت: صدا و سیما و رسانه‌های دیگر باید در این زمینه به شما کمک کنند.

وی عظمت تجمع عزاداران حسینی در اربعین را یادآور شد و گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند در یک روز 20 میلیون جمعیت را در یکجا جمع کند، این یک معجزه است؛ به همین دلیل دشمن از این قضیه احساس خطر می‌کند؛ مردم را باید تشویق کنیم که بخشی از اموال خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم وقف کنند.

نتهای پیام

کد N613021