پوتین: اگر کریمه هم نبود، به دنبال بهانه‌ای دیگر می‌گشتند

ولادیمیر پوتین امروز (پنجشنبه) در سخنانی با بیان اینکه روسیه علی‌رغم چالش‌ها از منافع خود در اوکراین دفاع می‌کند، گفت: آمریکا از پشت به منافع ما ضربه می‌زند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوزعربی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در سخنرانی سالانه خود در مجلس فدرال روسیه اعلام کرد: ما علی‌رغم چالش‌ها از منافع خود در اوکراین دفاع می‌کنیم. امروز اوکراین به اظهارات پوچ نیاز ندارد بلکه به کمک‌های مادی ملموس نیاز دارد.

پوتین یادآور شد: بانک‌های روسی 25 میلیارد دلار در اوکراین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی افزود: اگر برای برخی از کشورها حاکمیت مفهومی فراموش شده است، اما باید بگویم که برای روسیه حاکمیت کشور یک شرط و امر بدیهی است و تاکید می‌کنیم که کشورها باید از این حاکمیت خود برخوردار باشند و ما به حاکمیت اوکراین به عنوان یک کشور برادر احترام می‌گذاریم.

پوتین با بیان این که واشنگتن از پشت به منافع ما ضربه می‌زند، افزود: قوانین بین‌المللی می‌تواند برای مردم مفید باشد و از آنها حمایت کند.

رئیس‌جمهوری روسیه تصریح کرد: تحریم‌ها فقط به روسیه ضرر نمی‌رساند، بلکه به طرفی که این تحریم‌ها را اعمال می‌کند، لطمه می‌رساند. حتی اگر رخدادهای کریمه نیز صورت نگرفته بود، آنها به دنبال بهانه‌ای دیگری می‌گشتند تا مانع از استقلال و رشد و توسعه روسیه شوند تا از این طریق به منافع خود جامه عمل بپوشانند.

وی افزود: در جنگی که غرب علیه روسیه به راه انداخته است از اطلاعات نادرست به روشی غیرمسوولانه استفاده می‌شود.

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنانش نیز بر ضرورت مقابله با تروریسم به هر شکلی که باشد، تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N612746