بثینه شعبان:

سیاست ترکیه با بن بست مواجه خواهد شد/موضع روسیه تغییر نکرده است

سیاسی

مشاور سیاسی و اطلاع رسانی سوریه ضمن انتقاد از سیاست های ترکیه اعلام کرد که موضع روسیه در قبال دمشق تغییر نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بثینه شعبان مشاور سیاسی و اطلاع رسانی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با تلویزیون سوریه اعلام کرد که پایداری این کشور و ادامه منطق مبارزه با تروریسم توسط سوریه در منطقه و عرصه بین المللی نقش خواهد داشت.

وی گفت: سوریه می تواند در مبارزه با تروریسم نقش بزرگی ایفا کند اگر هوشیاری لازم در اروپا و آمریکا نسبت به خطرات تروریسم وجود داشته باشد.

بثینه شعبان خاطرنشان کرد: گروه تروریستی داعش تولید خاورمیانه یا کشورهای عربی نیست بلکه ساخته بین المللی است. غرب دارای اهداف و راهبردهایی در منطقه است که نخستین هدف تامین امنیت اسرائیل و سپس تضعیف ارتش های عربی است.

مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهوری سوریه اظهار داشت: سفر اخیر هیئت سوری به مسکو موفقیت آمیز بود. موضع روسیه در قبال حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم ثابت است و اخبار مربوط به تغییر موضع روسیه در قبال سوریه بی پایه و اساس است.

وی تصریح کرد: هدف از جنگ علیه سوریه ایجاد قیمومیت بر ملت سوریه و روی کار آوردن اشخاصی است که نماینده ملت سوریه نیستند بلکه نمایندگان کشورهای غربی و استعماری هستند کشورهایی که می خواهند بر ملت سوریه سلطه داشته باشند.

بثینه شعبان افزود: سوریه اولویت مبارزه با تروریسم را ثابت می کند و این در حالی است که مخالفان با چنین اولویتی موافقت نکردند. وی در عین حال ضمن انتقاد از سیاست های ترکیه گفت که سیاست ترکیه در منطقه با بن بست مواجه خواهد شد.