به دنبال اقدام تروریستی در نزدیکی اقامتگاه سفیر در یمن صورت گرفت:

تماس تلفنی وزیر خارجه یمن با ظریف

سیاست خارجی

محمدجواد ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اقدامات تروریستی در یک سال گذشته علیه دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک کشورمان و یادآوری معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی از وزیر خارجه یمن خواست دولت آن کشور به وظایف خود در قبال حفظ و تامین امنیت دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک به طور دقیق عمل نماید.

به دنبال اقدام تروریستی در نزدیکی اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن، عبدالله الصایدی وزیر خارجه این کشور در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان این اقدام را محکوم و تاکید كرد دولت این کشور موضوع را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اقدامات تروریستی در یک سال گذشته علیه دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک کشورمان و یادآوری معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی از وزیر خارجه یمن خواست دولت آن کشور به وظایف خود در قبال حفظ و تامین امنیت دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک به طور دقیق عمل نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با ابراز نگرانی از روند آزادی نوراحمد نیکبخت که یکسال و نیم پیش از سوی گروه‌های ناشناس ربوده شده است خواستار اقدامات جدی دولت یمن برای آزادی هر چه سریع‌تر دیپلمات ربوده شده کشورمان گردید.

وزیر خارجه یمن با اظهار تاسف مجدد از این وقایع ابراز امیدواری کرد نوراحمد نیکبخت آزاد و به جمهوری اسلامی ایران بازگردد.

کد N612503