سفیر ایران در سازمان ملل خواستار شد

ضرورت اتخاذ تدابیر سازمان ملل در برخورد با اقدام تروریستی اخیر در یمن

ايران,تروريست,سازمان ملل متحد,يمن

سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک خواستار اتخاذ تدابیر سازمان ملل در برخورد با اقدام تروریستی اخیر در یمن شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین دهقانی با ارسال نامه‌ای به بان کی مون دبیر کل و همچنین محمد زین شریف رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد با اشاره به اقدام تروریستی روز چهارشنبه و هدف قرار دادن اقامتگاه سفیر کشورمان در صنعا که توسط عناصر وابسته به گروه تروریستی القاعده صورت گرفته و به کشته و مجروح شدن مردم بی‌گناه و وارد آوردن خسارت به ساختمان‌های محل از جمله اقامتگاه سفیر کشورمان منجر شد، خواستار اقدام عاجل دبیر کل و رئیس شورای امنیت این سازمان در برخورد با این‌گونه اقدامات فزاینده تروریستی شد.

وی در این نامه آورده است: تروریست‌های مسوول این عمل بی‌رحمانه تحت تاثیر خشونت و افراطی‌گری بی حد و مرزی هستند و این بار اول نیست که دیپلمات‌های ایرانی و یا اماکن دیپلماتیک متعلق به جمهوری اسلامی ایران در یمن توسط تروریست‌ها مورد هدف قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران از شورای امنیت سازمان ملل متحد موکدا درخواست می‌نماید ضمن محکومیت سریع این حمله تروریستی، خواستار مجازات عاملین این‌گونه اعمال تروریستی شده و کشورهای عضو این سازمان را به همکاری در اجتناب از ارائه هرگونه حمایت مالی و پشتیبانی به تروریست‌ها ترغیب نماید.

سفیر کشورمان در پایان نامه خود همچنین از مقامات یمن درخواست نموده است تا با انجام تحقیقات دقیق در خصوص حمله تروریستی امروز، مسببین و عوامل دخیل در این ماجرا را مجازات کند.

انتهای پیام

کد N612426