عراقچی در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ایتالیا:

شرایط توافق بیش از هر زمان فراهم شده است

سیاسی

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه گفت: چنانچه طرف غربی با حسن نیت مصمم به نیل به توافقی مرضی الطرفین باشد، شرایط توافق بیش از هر زمان دیگر فراهم است .

به گزارش خبرگزاری مهر، لاپو پیستلی، معاون وزیر خارجه ایتالیا عصر امروز با سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص آخرین تحولات و روند مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 گفتگو کرد.

در این دیدار عراقچی با اشاره ای گذرا به اهم مباحث مطرح شده در جریان آخرین دور مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در وین، مواضع اصولی کشورمان در خصوص موضوعات محوری مرتبط با برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران را تشریح و تاکید کرد: پس از چندین ماه مذاکره سخت و پرداختن به مسائل به شدت فنی و پیچیده اکنون مسیر دستیابی به تفاهم تا حد زیادی هموار شده و چنانچه طرف غربی با حسن نیت مصمم به نیل به توافقی مرضی الطرفین باشد ، شرایط آن بیش از هر زمان دیگر فراهم است.

معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از پیشرفت های حاصله در مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 اظهار داشت : مذاکرات هسته ای نشان داد که گفتگو می تواند الگویی مناسب برای همکاری طرفین در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی باشد.

وی با یاد کردن از مذاکرات جاری هسته ای به عنوان یک فرصت تاریخی برای دستیابی به توافق جامع، نیل به این توافق را بسیار مهم و حیاتی دانست.

معاون وزیر خارجه ایتالیا همچنین با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص مسائل و آخرین تحولات منطقه و لزوم مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در منطقه تبادل نظر کرد.