هفت کشته در درگیری های شدید در کشمیر

مقامات ارشد هند امروز ( چهارشنبه) اعلام کردند درگیری های شدیدی در مرز هند و پاکستان در منطقه کشمیر به وقوع پیوسته ودر جریان این درگیری‌ها دست کم شش شورشی و یک افسر این ارتش کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، سرهنگ نیتین ان. جوشی، سخنگوی ارتش هند اظهار داشت: این درگیری های شدید پس از آن آغاز شد که سربازان ارتش هند گروهی از شبه نظامیان مسلح را که از منطقه هندواره دربخش پاکستانی کشمیر وارد قسمت تحت کنترل هند شده بودند را تعقیب کردند.

به گفته جوشی در مجموع شش شورشی پس از آغاز این درگیری ها در روز سه شنبه کشته شدند. همچنین یک مقام ارتش هند نیز گفت که در جریان این درگیری ها یک افسر این ارتش کشته و یک سرباز نیز زخمی شده است.

هنوز وقوع این درگیری ها به طور مستقل تائید نشده و هیچ گروه شورشی که با دولت هند در جنگ باشد نیز درباره آن بیانیه ای صادر نکرده است.

شورشیان درمنطقه کشمیر از سال 1989 تاکنون با حکومت هند در جنگ بوده‌اند و در درگیری هایی که بر سر این منطقه رخ داده بیش از 68 هزار نفر تا کنون کشته شدند.

کشمیر منطقه ای است که میان هند وپاکستان تقسیم شده است .دو کشور تا کنون سه جنگ با یکدیگر داشتند که دو مورد از آن‌ها بر سر کنترل کشمیر بوده است.

انتهای پیام

کد N612142