برگزاری شورای معاونین مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست هاشمی رفسنجانی

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

شورای معاونین مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی در این مرکز تشکیل جلسه داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این جلسه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اهمیت مطالعات در حوزه‌های مختلف در جهت شناسایی و ارائه راه‌حل‌های ممکن در خصوص تأمین نیازهای مردم تأکید کرد و گفت: تحقیق و پژوهش همیشه نقطه آغاز اقدامات، ابتکارات و اختراعات است که باید مبتنی بر روش‌های خردمندانه و واقع‌بینانه باشد.

وی انجام پژوهش‌های کلان، راهبردی، متکی به اسناد بالادستی با تکیه بر واقع‌بینی کافی نسبت به توان و موقعیت ملی و منطقه‌ای و بین‌المللی کشور را در راستای نیازهای استراتژیک جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انتظار جامعه از مرکز تحقیقات استراتژیک نیز همین است که در تعامل با محققان دانشگاهی کشور، به نیازهای پژوهشی کشور بیشتر بپردازد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطالعات همه‌جانبه و کاربردی در خصوص مطالعه بر روی منابع آب و طرح‌های آبرسانی به مناطق محروم و دورافتاده با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها را مصداق تحقیقات کاربران دانست و با اشاره به سابقه و ظرفیت اجرای این طرح‌ها از طریق خلیج فارس و دریای عمان اظهار کرد: انجام مطالعات باید دقیق، علمی و کاربردی باشد تا به گشایش گره‌ای از مشکلات مردم و کشور که دلسوزان را نسبت به آینده نگران کرده است، منجر شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر ضرورت همکاری بین مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع و دانشگاه آزاد اسلامی در پیوند با کارآفرینان و تشکیل کمیته‌ای مشترک جهت اجرایی کردن مطالعات و مقالات نخبگان، گفت: باید از هر ظرفیتی در جهت ارتقای سطح علمی، اقتصادی و صنعتی کشور استفاده کرد.

هاشمی رفسنجانی با تقدیر از خدمات مرکز تحقیقات استراتژیک در انجام مطالعات راهبردی و اطلاع‌رسانی، اولویت‌های مطالعاتی این مرکز را با توجه به سند چشم‌انداز بیست ساله و ضرورت تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه، مورد تأکید قرار داد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این جلسه علی‌اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات و معاونین این مرکز، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی، حقوقی، اقتصادی و ساختمان پژوهشکده و نیازهای مالی پرداختند.

رئیس مرکز تحقیقات و معاونین این مرکز همچنین گزارشی از موارد مطالعاتی مرکز تحقیقات استراتژیک در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل، فنی و علمی، فرهنگی و اجتماعی، شرایط امروز ایران در منطقه و حوزه بین‌الملل، بررسی شرایط جرم و قوانین موجود با جرم‌زدایی در کشور و گزارش جامعی در مورد دیوان داوری لاهه، ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N612046