بشار اسد:

تروریسم با بمباران هوایی از بین نمی‌رود

سیاسی

این ارتش سوریه است که رویارویی با داعش را در میدان جنگ هدایت می‌کند و بمباران‌ مواضع داعش توسط ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا کمکی به سوریه در این جنگ نمی‌کند.

رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد که بمباران ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا کمکی به دمشق نمی‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، «بشار اسد» گفت که این ارتش سوریه است که رویارویی با داعش را در میدان جنگ هدایت می‌کند و بمباران‌ مواضع داعش توسط ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا کمکی به سوریه در این جنگ نمی‌کند.

اسد افزود که بمباران‌های مواضع داعش توسط ائتلاف بین‌المللی هیچ گونه تغییری را در واقعیت به وجود نیاورده به ویژه آن‌که ترکیه همچنان از این گروه تروریستی حمایت می‌کند.

اسد در گفت‌و‌گو با مجله فرانسوی «باری ماچ» تصریح کرد که تروریسم را با بمباران هوایی نمی‌توان از بین برد و در صورت عدم استفاده از نیروهای زمینی آگاه به تمام جزئیات جغرافیایی مناطق، در میدان جنگ نتیجه‌ای به دست نمی‌آید.

رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه گفت که پس از گذشت دو ماه از بمباران مواضع داعش توسط ائتلاف، هیچ تغییری در زمینه رویارویی با داعش در میدان نبرد اتفاق نیفتاده است.

وی تاکید کرد که سخن گفتن از این‌که بمباران داعش توسط ائتلاف بین‌المللی به سوریه کمک کرده است، درست نیست.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت که اگر این حملات هوایی جدی و کارساز بود، قطعا سوریه از آن استفاده می‌کرد اما سوریه هیچ تغییری را احساس نکرده و این ارتش سوریه است که در واقعیت جنگ با داعش را هدایت می‌کند.

وی در ادامه گفت‌و‌گو با باری ماچ درباره ارتباط با فرانسه نیز گفت که زمانی که دولتی در فرانسه روی کار بیاید که در راستای منافع مشترک دو کشور فعالیت کند، با این دولت همکاری می‌کنیم.

اسد همچنین گفت که یک کاپیتان به مرگ و زندگی فکر نمی‌کند بلکه به نجات کشتی فکر می‌کند زیرا اگر کشتی غرق شود همه می‌میرند بنابر این بهتر است که وی به فکر نجات کشورش باشد.

وی تاکید کرد که ماندنش به عنوان رئیس‌جمهوری نه قبل از بحران و نه در خلال بحران و نه بعد از آن، برای وی هدف نبوده است.

بشار اسد گفت که وی به عنوان یک سوری نمی‌پذیرد که سوریه به عنوان عروسکی در دست غرب باشد و این یکی از اهداف و اصول دمشق است.

کد N612016