به همت معاونت حقوقی ریاست جمهوری:

مسابقه مقاله نویسی به مناسبت روز قانون اساسی برگزار می‌شود

قانون اساسي

به همت معاونت حقوقی ریاست جمهوری به عنوان مسوول اجرای قانون اساسی و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و همکاری علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی مسابقه بزرگ مقاله نویسی دانشجویی سراسر کشور در رابطه با قانون اساسی به مناسبت 12 آذر، روز قانون اساسی برگزار می‌شود.

حمید رضا علومی یزدی ، معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر گفت : محورهای متعددی برای این مسابقه انتخاب شده است که مشتمل بر 35 عنوان از جمله حقوق ملت در قانون اساسی ، اقلیت ها و اقوام در قانون اساسی، مسوولیت اجرایی قانون اساسی و ... می باشند.

وی با اشاره به اینکه تا یازدهم بهمن برای دریافت مقالات زمان داده شده است افزود: امیدواریم بتوانیم در ایام دهه فجر برندگان مقالات را انتخاب کنیم.

علومی یزدی با اشاره به اینکه به 18 نفر جایزه برتر تعلق خواهد گرفت توضیح داد: در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و در دو گرایش حقوق و رشته های مرتبط و رشته های غیر مرتبط مقالات بررسی می‌شود بنابراین رقابت برای حقوقی ها از غیر حقوقی ها جدا شده است.

معاون ارتباطات وپیگیری و اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در رابطه با اعضای کمیته بررسی مقالات گفت:‌اعضای این کمیته متشکل از اساتید حقوق اساسی و معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم هستند تا با فضای عمومی و فرهنگی جامعه آشنا باشند.

انتهای پیام

کد N611980