نشست ائتلاف ضد داعش در بروکسل؛

ترکیه نگران ارتش آزاد و در رویای سقوط اسد/ اذعان کری به تاثیر کم حملات

سیاسی

وزیر خارجه ترکیه در نشست ضد داعش در بروکسل خواستار ساقط کردن دولت اسد شد و وضع بد ارتش آزاد سوریه در منطقه حلب و شکست آنها از داعش را به نفع دولت دمشق دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت دیلی، نشست ائتلاف ضد داعش امروز در مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل برگزار شد.

در این نشست که ریاست آن را جان کری وزیر خارجه آمریکا بر عهده داشت نمایندگان 60 کشور به بررسی راهکارهای نظامی مقابله با گروه داعش پرداختند.

در این نشست کشورهای شرکت کننده به بحث پیرامون راههای جلوگیری از رسیدن جنگجویان به خاک سوریه و عراق، مشروعیت زدایی از داعش، مسدود کردن منابع مالی داعش و جلوگیری از دسترسی آنها به سلاح مورد بررسی قرار گرفت.

چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در این گردهمایی صرف حمات هوایی به داعش را ناکافی دانسته و خواستار استراتژی جامع برای مقابله با داعش شد.

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به وضع بد ارتش آزاد سوریه در منطقه حلب و شکست آنها از داعش اوضاع را به نفع دولت سوریه خوانده و خواستار حمایت ائتلاف از ارتش آزاد سوریه شد.

وی همچنین دیگر کشورها را به ساقط کردن دولت بشار اسد ترغیب کرده و مدعی شد تا دولت سوریه ساقط نشود اوضاع درسوریه سامان نمی یابد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در این نشست گفت: آمریکا همواره به دنبال موثرتر اقدامات علیه داعش است و من مطمئن هستم تمامی کشورهایی که اینجا حضور دارند این هدف را پیگیری می کنند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت تلفات داعش هر روز در حال افزایش است.

وی در ادامه گفت: داعش می خواهد ایمان همه را گروگان بگیرد، ولی رهبران مسلمان علیه آنها سخنرانی می کنند.