اذعان کارشناسان اسرائیلی؛

سرزمین‌های اشغالی در جنگ آتی با حزب‌الله ماه‌ها در تاریکی فرو می‌رود

رژيم صهيونيستي,حزب‌الله

معادله‌ای که دبیر کل حزب‌الله لبنان با هدف حمله به تاسیسات برق رژیم صهیونیستی طراحی کرده، مراکز امنیتی اسرائیل را مجبور کرده تا در توانمندی دفاعی بخش نیرو برای رویارویی با موشک‌های دقیق و سهمگین حزب‌الله در جنگ آتی، بازنگری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه السفیر لبنان، مرکز پژوهش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بخش انرژی و تاسیسات برق اسرائیل در مقابل حملات حزب‌الله در جنگ آتی با لبنان، توانایی مقاومت ندارد و در صورت وقوع چنین جنگی، اسرائیل برای چند ماه در خاموشی فرو خواهد رفت.

کارشناسان امنیتی شرکت‌کننده در نشست بررسی بخش انرژی رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی از حملات احتمالی اذعان کردند که اسرائیل برای مقابله با حملات موشکی دقیق که از سمت شمال آن را تهدید می‌کند، آمادگی کافی ندارد.

افسران ارتش رژیم صهیونیستی و مسوولان امنیتی اعلام کردند که مساله انرژی اسرائیل امروزه بیش از هر مساله دیگری اهمیت دارد و درگیری‌های آتی با حزب‌الله با حملاتی که پیشتر اسرائیل به آن وارد می‌شد، تفاوت دارد.

کارشناسان مذکور در بررسی‌های خود اعلام کردند که بخش نیروی اسرائیل تنها از طریق موشک‌های بالستیک که حزب الله تعداد زیادی از آنها را در اختیار دارد تهدید نمی‌شود بلکه موشک‌های کوتاه برد این حزب نیز می‌تواند به این تاسیسات آسیب جدی بزند چرا که سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین در زمان چنین جنگی به حمایت از تاسیسات نظامی حساس خواهد پرداخت و بخش نیرو عملا بی‌دفاع می‌ماند.

بنا به اذعان این افراد، اسرائیل برای بازسازی تاسیسات برق خود در حمله احتمالی حزب الله نیز توانمندی کافی ندارد و ماه‌ها طول می‌کشد که متخصصان این رژیم بتوانند آسیب‌های وارده را تا حدی جبران کنند.

یکی از کارشناسان اسرائیلی درخصوص این بررسی‌ها اعلام کرد: توانایی و آمادگی شرکت برق اسرائیل برای رویارویی با تهدیدات غیرقابل پیش‌بینی، کافی نیست چراکه مساله انرژی در اسرائیل با هر جای دیگری در دنیا متفاوت است. صنایع و زیرساخت‌های اسرائیل بیش از هر جای دیگری به برق متکی هستند.

این مسوول اسرائیلی افزود: اسرائیل مانند جزیره کوچکی است که در منطقه تنها بوده که از کشورهای همسایه خود طرد شده و بدون داشتن برق نمی‌تواند هیچ فعالیتی داشته باشد و نیاز نهادهای مدنی و نظامی به برق امری مهم و سرنوشت‌ساز برای آنهاست.

انتهای پیام

کد N611595