یک نماینده مجلس پیشنهاد داد:

استفاده از ظرفیت "هاشمی" برای جلوگیری از کاهش قیمت نفت توسط عربستان

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت و تاثیر آن بر اقتصاد کشور، پیشنهاد کرد که از ظرفیت هاشمی رفسنجانی برای جلوگیری از کاهش قیمت نفت توسط عربستان استفاده شود.

کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه عربستان خنجر خود را به تعامل و عزت‌خواهی ما با دنیا زده و دولت علی‌رغم اهتمامی که برای تعامل سازنده با دنیا داشته نتوانسته جلوی کاهش لجام‌گسیخته قیمت نفت را بگیرد.

وی گفت: من فکر می‌کنم می‌توان از سرمایه‌های انسانی کشور برای تعامل با دنیا به ویژه کشورهای پیرامونی استفاده کرد مثلا خوب است آقای هاشمی رفسنجانی برای مذاکره به عربستان اعزام شود تا هم آشتی عزتمدارانه با دنیا که مردم طالبش بودند کلید بخورد و هم با جذب سرمایه و ثروت ظرفیت‌های اشتغال در کشور باز شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم تا مانع کاهش قیمت نفت و در نتیجه وارد شدن فشار معیشتی و اقتصادی بر گرده مردم و خصوصا قشر آسیب‌پذیر شویم و نگذاریم سرمایه اجتماعی از دست برود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت وارث نابسامانی‌ها و بدهی‌های بسیاری است، افزود: خصومت جهان استکبار بخصوص لابی صهیونیسم و عربستان باعث شده امید آشتی با دنیا تهدید شود که این شرایط تصمیم‌گیری مناسب برای بحران را می‌طلبد.

وی هم چنین با اشاره به افزایش 30 درصدی قیمت نان و با تاکید بر این‌که « لازم است دولت از هزینه‌های جاری خود بزند» اظهار کرد: ای کاش قیمت نان افزایش نمی‌یافت اما به هر حال اقتضائاتی برای اتخاذ این تصمیم وجود داشته است؛ مردم نیز باید با کاهش مصرف نان در شش ماه آینده دولت را یاری کنند.

انتهای پیام

کد N611564