در دیدار وزیر امور خارجه عمان

امیرعبداللهیان: مبارزه جدی با تروریسم مستلزم خشکاندن ریشه‌های افراطی‌گری در منطقه است

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود با مقامات عمانی با یوسف بن علوی، وزیر مسوول در امور خارجی آن کشور دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌یی گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر خارجه کشورمان در این دیدار با ارائه گزارشی از سومین نشست کمیته راهبردی و مشورت‌های سیاسی بین دو کشور که در مسقط برگزار شد، افزود: ویژگی‌های ممتاز روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان ایجاب می‌کند که از همه ظرفیت‌های موجود به بهترین نحو درجهت منافع دو کشور و منطقه بهره‌برداری کنیم.

او اظهار کرد: فعالیت‌های مستمر کمیسیون و کمیته‌های مشترک دو کشور نشان دهنده پویایی مناسبات و همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف است.

وی با اشاره به افزایش فعالیت‌های گروه‌های تروریستی، همکاری و رایزنی بین کشورهای منطقه را امری ضروری دانست و تأکید کرد: مبارزه جدی با تروریسم مستلزم خشکاندن ریشه‌های رشد افراطی‌گری در منطقه است.

وزیر مسوول در امور خارجی سلطنت عمان ضمن ابراز خشنودی از نتایج سومین نشست کمیته مشترک راهبردی مشورت‌های سیاسی، اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در زمینه‌های مختلف در سایه تدابیر حکیمانه رهبران دو کشور از ثبات و استحکام خوبی برخوردار است.

بن علوی با اشاره به جایگاه تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه‌یی افزود: نقش سازنده ایران در برقراری ثبات و امنیت در منطقه بر هیچ کشوری پوشیده نیست.

او فعالیت‌های تروریستی و افراطی‌گری را تهدیدی خطرناک علیه کشورهای منطقه برشمرد و راه مبارزه با آن را هوشیاری، همکاری و رایزنی بین کشورهای منطقه دانست.

انتهای پیام

کد N611542