پس از تمایل خودروسازان اروپایی برای بازگشت به ایران

هشدار به خودروسازان آمریکایی برای ورود به بازار ایران

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا با اذعان این که خودروسازان اروپایی خواهان بازگشت به ایران هستند گفت: شرکت‌های خودروساز آمریکایی هنوز از تجارت با ایران ممنوع هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک مقام وزارت امور خارجه روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کرد: اگر چه خودروسازان اروپایی در انتظار لغو تحریم‌های ایران و سپس بازگشت به بازار این کشور هستند، شرکت‌های خوروساز آمریکایی هنوز از تجارت با ایران ممنوع هستند.

این مقام آمریکایی افزود: همان‌طور که قبلا گفته‌ایم ما هنوز ایران را برای تجارت مناسب نمی‌دانیم. اگر چه تحریم‌های ما علیه شرکت‌های خارجی که در بخش خودروسازی با ایران تجارت می‌کنند تعلیق شده است.

وی هم‌چنین گفت: حتی اگر خوردوسازها بتوانند به دلیل کاهش این تحریم از ابتدای سال جاری تاکنون به دنبال قراردادهای جدید با ایران باشند، اما بخش بیش‌تر تحریم‌های آمریکا شامل ممنوعیت تهیه اغلب کالاها و خدمات شرکت‌های ما به ایران هنوز به قوت خود باقی است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: شرکت‌های آمریکایی نمی‌توانند در بخش خودرو با ایران وارد معامله شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت خودروسازی پژو از جمله خودروسازان اروپایی است که مایل به انجام قراردادهای جدید با ایران است. این خودروسازی بزرگ جهان اعلام کرده خواهان از سرگیری تولیداتش در ایران است که از سال 2012 تاکنون متوقف شده بود.

انتهای پیام

کد N611443