استقبال دولت از حضور ایرانیان خارج کشور برای توسعه استان‌ها

سیاسی

دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در نشست هم‌اندیشی با برخی گلستانی‌های مقیم خارج از کشور گفت: دولت تدبیر و امید مصمم است از ظرفیت عظیم ایرانیان خارج از کشور برای توسعه استان‌ها استفاده و از حضور آنان استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد قوام شهیدی افزود: پیش‌بینی‌ها از حضور 4.5 تا 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور است که ظرفیتی عظیم برای توسعه کشور درحوزه‌های مختلف هستند.

او با اشاره به قانون "پنجره واحد"، تصریح کرد: این پنجره‌ها که قانون آن هنوز اجرا نشده در همه استان‌ها راه‌اندازی خواهد شد و هدف آن نیز تسهیل شرایط، قوانین و مقررات برای ورود ایرانیان خارج از کشور است.

قوام شهیدی، اضافه کرد: یکی از سیاست‌های دولت، استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در توسعه استان‌هاست و به همین دلیل در سفرهای استانی نشست‌هایی با ایرانیان خارج از کشور در هر استان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، علاقمندی ایرانیان خارج از کشور برای حضور و سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف افزایش یافته است و دولت نیز تلاش می‌کند بستر مناسب برای این حضور فراهم شود.

دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور خاطرنشان کرد: دولت نیز به‌دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشورهای دیگر است و دراین خصوص از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور که اکثرا افراد متفکر و تاثیرگذار درحوزه فعالیت خود هستند، استفاده می‌کند.

قوام شهیدی، ایرانیان خارج از کشور را قدرت نرم جمهوری اسلامی در زمان صلح و یا در زمان بحران و مشکلات دانست و گفت: دولت در پی آسان کردن قوانین کلی و ملی برای حضور ایرانیان خارج از کشور است.

او هم‌چنین از پیش‌بینی بسته‌های تشویقی برای ایرانیان خارج از کشور برای حضور و سرمایه‌گذاری در کشور خبر داد و افزود: درهر استان مثلثی از استانداری، نمایندگی شورای عالی ایرانیان و ایرانیان خارج از کشور برای هر نوع همکاری و حمایت تشکیل می‌شود.

قوام شهیدی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های هفت گانه در این شورا برای پیگیری امور ایرانیان خارج از کشور، گفت: دراین کارگروه‌ها نهادها و وزارت‌خانه‌های مرتبط با ایرانیان خارج از کشور عضو هستند.

انتهای پیام

کد N611423