۰
نماینده گرگان مطرح کرد

راه‌آهن بین‌الملی شرق خزر مقدمه توسعه فعالیت‌های اقتصادی

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، گفت: افتتاح راه آهن ایران - ترکمنستان - قزاقستان در شرق دریای خزر رهاورد بزرگ سفر ریاست جمهوری به استان و مقدمه توسعه فعالیت های اقتصادی است .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعلی طاهری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تقارن این اقدام با معرفی منطقه اینچه برون به عنوان منطقه آزاد تجاری، نتایج مثبت اقتصادی را برای استان در برخواهد داشت.

وی تصریح کرد: تاکنون راه آهن در گرگان در بن بست قرار داشت و استفاده تجاری اقتصادی مهمی برای استان نداشت در حالیکه حمل و نقل ریلی اهمیت ویژه ای در مناسبات اقتصادی دارد.

راه آهن ایران - ترکمنستان – قزاقستان از شهر اوزن (در قزاقستان تا قزل قایا در مرز قزاقستان و ترکمنستان و از آن نقطه تا شهر برکت در ترکمنستان و از برکت تا اترک و اینچه برون در مرز ایران و ترکمنستان و از اینچه برون تا شهر گرگان ساخته شده و آماده بهره برداری است و قرار است تا ساعاتی دیگر در نقطه صفر مرزی اینچه برون، مرز مشترک ایران و ترکمنستان با حضور روسای جمهوری سه کشور افتتاح شود.

وی گفت: 80 کیلومتر از این خط آهن در ایران، 700 کیلومتر در ترکمنستان و بیش از 120 کیلومتر آن در خاک قزاقستان واقع شده است.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: منطقه آزاد تجاری گنبد کاوس یک ره آورد بسیار ارزشمند است که زمینه های اقتصادی فتجاری و ارزش افزوده را برای استان به بهره دارد.

سلیمان عباسی، نقش منطقه آزاد تجاری را در اشتغالزایی و ثروت آفرینی مهم خواند و تصریح کرد:در این سفر راه آهن گرگان به گنبد کاوس در دستور کار قرار گرفت که ظرفیت خوبی برای تبادلات اقتصادی بین کشورهای شمالی و سایر شهرهای استان ایجاد میکند.

وی یاد آور شد: تامین آب شرب ، زه‌کشی اراضی ،پیگیری دانشکده پیرا پزشکی و مرکز تخصصی و فوق تخصصی در گنبد کاووس از دستاورهای مهم سفر هیت دولت به گلستان است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.