وزارت دفاع آمریكا ادعا كرد:

حمله جنگنده‌های ایران به پایگاه‌های داعش در عراق/ تكذیب همكاری ایران با آمریكا توسط ستاد كل

سیاست خارجی

سخنگوی پنتاگون ادعا كرده است كه در چند روز اخیر فانتوم های F4 ایران چندین بار مقر نیروهای داعش را در عراق بمباران كرده‌اند.

وزارت دفاع آمریكا ادعا كرده است كه جنگده‌های ایرانی مقر داعش را در عراق بمباران كرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از فرانس‌پرس٬ جان كربی سخنگوی پنتاگون ادعا كرده است كه در چند روز اخیر فانتوم‌های F4 ایران چندین بار مقر نیروهای داعش را در عراق بمباران كرده‌اند.

وی در كنفرانس خبری با اعلام این خبر افزود كه ائتلاف بین‌المللی بنا به درخواست دولت عراق فقط حملات هوایی انجام می‌دهد.

سخنگوی پنتاگون هرگونه هماهنگی بین ایران و آمریكا در ارتباط با عملیات علیه داعش را تكذیب كرد و افزود تا به امروز هیچ صحبت و هماهنگی بین مقام‌های ایران و عراق در ارتباط با مقابله با داعش انجام نشده است.

از طرف دیگر، سردار جزایری معاون ستاد كل نیروهای مسلح هرگونه همكاری با آمریكا را در بمباران مواضع داعش تكذیب كرد. وی افزود كه ایران، آمریکا را مسبب ناآرامی‌ها و مشکلات عراق و نیز اقدام‌های تروریستی گروهک داعش می‌داند و بر این باور است که چنانچه طراحی و حمایت‌های آمریکا و ارتجاع منطقه نبود، امروز جهان شاهد تخریب زیرساخت‌ شهرها و روستاها و نیز کشتار فجیع مردم در سوریه و عراق توسط تروریست‌ها نبود.

سردار جزایری هرگونه همکاری با ائتلاف گروهی ضد تروریستی داعش که آمریکا مدعی سردمداری آن است را تکذیب کرد و افزود: اکنون ملت عراق در کنار دولت و ارتش و نیروهای خودجوش، در جبهه‌ای وسیع در حال جنگ با بیگانگان و تروریست‌ها هستند که موفقیت‌های بسیاری هم به دست آورده‌اند و آینده عراق مستقل در گرو همین همکاری و همدلی است و قطعا آمریکا در آینده این کشور جایی نخواهد داشت.

نخستین بار شبكه الجزیره ویدیوئی پخش كرد كه در آن تعداد چهار جنگنده فانتوم دیده می‌شدند اما امكان تشخیص آرم و پرچم این كشور این جنگنده‌ها نبود. اما خبرنگار این شبكه ادعا كرد چون در منطقه، ایران و تركیه از این جنگنده‌ها استفاده می‌كنند و با توجه به اعلام رسمی تركیه مبنی بر عدم شركت در ائتلاف بین‌المللی پس این هواپیماها متعلق به ایران است.

کد N611308