فروزنده در گفتگو با مهر:

ورود نمایندگان کلان نگر به مجلس از ثمرات استانی‌شدن انتخابات است

سیاسی

قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجموعه اقدامات مجلس باید در جهت بالا بردن کیفیت انتخابات باشد گفت: استانی شدن انتخابات موجب می شود که نمایندگانی که دید ملی دارند وارد مجلس شوند.

لطف الله فروزنده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس اظهارداشت: این طرح تاکنون با ورژن های مختلف در مجلس مورد بررسی قرار گرفته است اما هیچیک از این طرح ها به نتیجه نرسید.

وی با بیان اینکه مجموعه اقدامات مجلس باید در جهت بالا بردن کیفیت انتخابات باشد گفت: استانی شدن انتخابات موجب می شود که نمایندگانی که دید ملی دارند وارد مجلس شوند ، مسائل فرعی در مجلس مطرح نشود و اکثر وقت به مجلس به بررسی طرح ها و لوایح کلان و ملی معطوف شود.

قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان باید تدابیری بیندیشند که تصویب این طرح موجب کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس نشود گفت: نمایندگان باید کارشناسان و دست اندرکاران انتخابات را به جلسات خود دعوت کنند تا این طرح به صورت کارشناسی شده، جامع و بدون نقص تصویب شود تا بر کیفیت انتخاباتی کشور بیفزاید.

فروزنده تاکید کرد: قطعا قانون انتخابات اشکالاتی دارد و هیچ جای بحث نیست، اما اصلاحات آن نیز باید موجب ارتقا قانون و افزایش مشارکت مردم شود.