رییس سازمان مدیریت بحران کشور:

نیروهای مسلح از ظرفیت خوبی برای مقابله با بلایای طبیعی هستند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ما در بم مردم را با بیل و کلنگ از زیر آوار خارج کردیم، گفت: در صورت وقوع زلزله در تهران ما با چه ابزار و امکانی می‌توانیم مردم را از زیر سازه‌های سنگین تهران خارج کنیم؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نجار صبح امروز در سخنرانی خود در رزمایش مقابله با بلایای طبیعی که توسط نیروی زمینی ارتش برگزار شد، با اشاره به وفور بلایای طبیعی در کشور، گفت: امروز ژاپن با بکارگیری علم و دانش خود را در برابر زلزله ایمن کرده است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه افزود: این در حالی است که ساختمان‌ها در ایران ایمن ساخته نشده، بنابراین همه نگران هستند حتی بیمارستان‌ها نیز غیراستاندارد ساخته‌ شده‌اند.

ساختمان‌های غیراستاندارد همانند چوبه داری است که ما با سرمایه خود آن را می‌سازیم سپس روی چهارپایه رفته و طناب را به گردن خود می‌اندازیم و منتظر زلزله می‌مانیم تا چهارپایه بیفتد.

نجار در ادامه خاطرنشان کرد: رزمایش یک اقدام اساسی در پیشگیری از خسارات حوادث طبیعی است، اما مردم نیز باید از مسئولان و مهندسان مطالبه کنند تا ساختمان‌ها استاندارد ساخته شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین با بیان اینکه ارتش و نیروهای مسلح ظرفیت خوبی برای مقابله با بلایای طبیعی را دارا هستند، گفت: به همین منظور تفاهمنامه‌ای با ستادکل نیروهای مسلح امضا کردیم تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم زیرا ارتش و نیروهای مسلح یک نیروی آماده، با امکانات و دارای سلسله مراتب فرماندهی است.

وی در پایان افزود: در هنگام وقوع بلایای طبیعی مردم پای کار هستند اما چون سلسله مراتب فرماندهی ندارند ممکن است ما را دچار مشکل کنند. امیدوارم با همدلی بهتر و نزدیک‌تر بتوانیم به اهداف خود برسیم.

انتهای پیام

کد N611215