ادامه دیدارهای نوری مالکی در لبنان و تاکید بر لزوم مقابله با تروریسم

لبنان,نوري المالكي

معاون رئیس جمهوری عراق در ادامه دیدارهای خود با مسئولان لبنانی با رئیس پارلمان این کشور دیدار و در خصوص اوضاع منطقه و لزوم حمایت عراق در مقاله با تروریسم بحث و گفت‌وگو کرد.

معاون رئیس جمهوری عراق در ادامه دیدارهای خود با مسئولان لبنانی با رئیس پارلمان این کشور دیدار و در خصوص اوضاع منطقه و لزوم حمایت عراق در مقاله با تروریسم بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، نوری مالکی، معاون فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق که به لبنان سفر کرده در ادامه دیدارهای خود با مسئولان لبنانی با نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور و عبدالامیر قبلان، معاون رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه در لبنان دیدار و در خصوص اوضاع منطقه و عراق بحث و گفت‌وگو کرد.

مالکی و بری در این دیدار بر لزوم حمایت از عراق و منطقه در مقابله با تروریسم و تلاش برای ایجاد وحدت جهت مقابله با این خطر و چالش‌ها تاکید کردند.

قبلان نیز بر لزوم همکاری با مردم عراق برای مقابله با تروریسم و بازگرداندن اعتماد و اطمینان به عراقی‌ها جهت حفظ وحدت، حاکمیت و ثبات عراق تاکید کرد و گفت: عراقی‌ها باید در دفاع از کشورشان با هم متحد شوند تا عراق بتواند یکپارچه با تروریسم بجنگد.

مالکی همچنین دیداری با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان داشته است.

در بیانیه امور رسانه‌ای حزب الله آمده است: در این دیدار که محمد کوثرانی، عضو شورای سیاسی حزب الله نیز در آن حضور داشت در خصوص مقابله با جریان‌های تکفیری که همگان را تهدید می‌کنند لزوم همکاری‌ برای مقابله با فتنه‌های طایفه‌ای و مذهبی و راه‌های مقابله با تروریسم بحث و گفت‌وگو کردند.

دو طرف در این دیدار همچنین اعلام کردند که از پیروزی ملت‌ها و دولت‌های منطقه بر گروه داعش و دیگر تروریست‌ها مطمئن هستند.

مالکی و سید حسن نصرالله همچنین در خصوص رخدادهای عراق، سوریه، لبنان و فلسطین بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N611095