آیت‌الله نوری‌همدانی:

تجمع زائران در اربعین حسینی، دشمن را هراسان کرده است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,امام حسين ع

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تجمع زائران در اربعین حسینی برای غرب و استکبار بسیار خطرناک است و این قدرت ولایت را بیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در پایان درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به کلمه العلما در نهج البلاغه و قرآن اظهار کرد: خداوند از علما عهد و پیمان گرفته که در برابر ظلم و ظالم ساکن نباشند، بنابراین فقها نباید ساکت باشند باید در مقابل ظالمان حرکت کنند.

وی با بیان این‌که «خطبه شقشقیه یکی از خطبه‌های اعتراضی امیرالمومنین(ع) به وضعیت موجود جامعه آن زمان بوده است» افزود: مرحوم صاحب الغدیر 36طریق خطبه شقشقیه را به اثبات رسانده است.

این مرجع تقلید گفت: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند، خداوند، قرآن را مانند آبی قرار داد تا علما، عطش علمی خود را برطرف سازند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این استاد برجسته حوزه علمیه بیان کرد: باید طلاب و فضلا، قرآن را با دقت مطالعه کنند، همان گونه که به کتاب‌های دیگر اهمیت می‌دهند باید به قرآن بیش از بیش اهمیت داده شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: قرآن بهار قلوب علما می‌باشد، لذا خیلی باید دقت کرد.

وی در ادامه با اشاره به خبرنامه‌های بی بی سی افزود: به اذعان شبکه‌های بی بی سی، بیش از 20میلیون زائر حسینی در اربعین گردهم می‌آیند.

آیت الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «دنیای غرب از این تجمع احساس یاس می‌کنند» تصریح کرد: شبکه‌های فارسی زبان و خبرنامه‌های غربی بیان می‌کنند تجمع دینی اربعین 5 برابر حجاج در ایام حج می‌باشد و می‌گویند در دنیا چنین تجمعی نداریم که در یک نقطه 20میلیون انسان جمع شود.

انتهای پیام

کد N611053