با تصویب نمایندگان؛

پادگان‌ها و مراکز نظامی از شهرهای بزرگ منتقل می‌شوند

مجلس,مجلس شورای اسلامی

با تصویب نمایندگان وزارت دفاع مکلف به انتقال پادگان‌های مراکز نظامی و کارخانه‌های بزرگ صنعتی دفاعی از شهرهای بزرگ به ویژه تهران شد.

با تصویب نمایندگان وزارت دفاع مکلف به انتقال پادگان‌های مراکز نظامی و کارخانه‌های بزرگ صنعتی دفاعی از شهرهای بزرگ به ویژه تهران شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا نمایندگان در ادامه رسیدگی به طرح دائمی‌شدن احکام لوایح بودجه‌های سنواتی، با الحاق پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به طرح مذکور موافقت کردند.

براساس این مصوبه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مکلف شد بر اساس نظر ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تهیه طرح جامع نحوه استقرار نیروهای مسلح در سطح کشور متناسب با اندازه و نوع تهدیدات و شرایط زیست محیطی، به منظور رعایت پراکندگی در استقرار تأسیسات حساس و حیاتی و صنایع دفاعی و همچنین انتقال پادگان‌های مراکز نظامی و کارخانه‌های بزرگ صنعتی دفاعی از شهرهای بزرگ به ویژه تهران اقدام و به تصویب فرماندهی کل نیروهای مسلح برساند.

در ادامه نیز دولت مجاز شد نسبت به تأمین و واگذاری تسهیلات اعتباری، بانکی، زمین، تغییر کاربری در چارچوب مقررات و طرح تفصیلی جامع و ایجاد حریم جهت تأسیسات مورد نیاز اقدامات لازم را به عمل آورد. اعتبارات دریافتی از منابع بانکی از محل فروش اماکن منتقل شده بازپرداخت می‌شود.

 

 

کد N611019