افخم: راه حل بحران سوریه باید مبتنی بر واقعیت‌های این کشور و منطقه باشد

سوريه,سخنگوي وزارت امور خارجه,مرضيه افخم

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در رابطه با سوریه باید هر راه‌حلی مبتنی بر واقعیت‌های منطقه و سوریه در حال حاضر و همچنین خواست و اراده مردم این کشور باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوالی در رابطه با راه‌حل‌های بحران سوریه، گفت: دیدگاه‌های مختلفی در رابطه با حل بحران سوریه وجود دارد.

وی افزود: پیش از این کشورهای مختلفی دیدگاه‌های مختلفی را در رابطه با پایان دادن بحران سوریه دارند. همچنین جمهوری اسلامی ایران هم دیدگاه‌های خود را در این زمینه اعلام کرده است و همکاری‌ها و مشورت‌های منظمی بین ایران و نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه برقرار است.

افخم با بیان اینکه ما به دنبال یافتن راه‌حلی که مبتنی بر تامین آرا و نظارت مردم سوریه باشد، هستیم، گفت: ما همواره بر راه‌حل سوری سوری تاکید می‌کنیم و معتقد هستیم که باید هر راه‌حلی مبتنی بر واقعیت‌های منطقه و سوریه در حال حاضر و همچنین خواست و اراده مردم این کشور باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: بدون توجه به ریشه‌های بحران سوریه امکان ارائه راه‌حل وجود ندارد و باید هر پیشنهادی که طرح می‌شود فاکتورهای مورد نظر را داشته باشد. چنانچه این فاکتورها را در بر داشته باشد و در این قالب جا بگیرد امکان ارائه آن راه‌حل برای دستیابی به حل بحران در سوریه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه کشورها در منطقه فعالیت‌ها و تحرک‌های مختلفی دارند و دیدگاه‌های متفاوتی دارند همچنین پیشنهادهای مختلفی را ارائه می‌کنند موضوعاتی است که از بروز بحران سوریه تا امروز وجود داشته و مسیری هم است که کشورهای منطقه آن را دنبال می‌کنند.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N610812