آمریکا:بیش از 16 هزار شبه‌نظامی خارجی از سال 2012 به سوریه رفته‌اند

سوريه,آمريكا

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، طبق برآورد نهادهای اطلاعاتی بیش از 16 هزار شبه‌نظامی خارجی از ژانویه سال 2012 به سوریه سفر کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، طبق برآورد نهادهای اطلاعاتی بیش از 16 هزار شبه‌نظامی خارجی از ژانویه سال 2012 به سوریه سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یکی از مقام‌های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، بیش از 16 هزار مزدور از بیش از 90 کشور جهان از سال 2012 به سوریه سفر کرده‌اند و ترکیه اصلی‌ترین راه ورود شبه نظامیان خارجی بوده است.

رابرت براتکه در جریان جلسه کنگره گفت: طبق برآورد نهادهای اطلاعاتی بیش از 16 هزار شبه‌نظامی خارجی از بیش از 90کشور جهان از جمله آمریکا از ژانویه 2012 به سوریه سفر کرده‌اند. این نیروها که بسیاری از آن‌ها به داعش، جبهه النصره و سایر سازمان‌های تروریستی پیوسته‌اند، تهدیدی علیه مردم سوریه و عراق محسوب می‌شوند و کل این منطقه را به خطر می‌اندازند.

طبق اظهارات این مقام که مشاور ارشد در امور شبه نظامیان خارجی سوریه است، ترکیه اصلی‌ترین راه ورود شبه نظامیان به خاک سوریه است. این در حالی است که دولت آنکارا می‌گوید با آمریکا و جامعه بین الملل برای مقابله با ورود مزدوران همکاری می‌کند.

این مقام افزود: بیش از یک میلیون آواره سوری در ترکیه است و ترکیه 90 کیلومتر مرز با سوریه دارد. تمام این‌ها جزو عامل‌هایی است که آژانس‌های اجرای قانون ترکیه را از کنترل ورود شبه نظامیان خارجی به سوریه باز می‌دارد. ما معتقدیم که ترکیه در حال اتخاذ گام‌هایی است تا با سیل شبه نظامیان خارجی برخورد کند.

انتهای پیام

کد N610782