اجرای طرح متادون درمانی در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ

زندان

طرح متادون درمانی در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با حضور مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز افتتاح شد.

طرح متادون درمانی در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با حضور مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز افتتاح شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز در حاشیه افتتاح طرح متادون درمانی گفت: این طرح توسط انجمن حمایت از زندانیان ایجاد و راه‌اندازی شده است تا در راستای اصلاح و تربیت و بازتوانی زندانیان با زندان مشارکت داشته باشیم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان با اشاره به شکل‌گیری زندانبانی علمی در مجتمع گفت: با توجه به تلاش مسئولان شکل گیری زندانبانی علمی در سطح زندان‌های مجتمع به وضوح مشهود ات و امیدواریم طرح متادون درمانی در راستای زندانبانی علمی موثر واقع شود.

اصغر فتحی مدیر مجتمع در ادامه گفت: افراد آسیب دیده به زندان تحویل داده می‌شوند و برخی از این افراد به خاطر نیاز و برخی به خاطر زیاده‌خواهی های خود در زندان به سر می برند. آنها سهواً یا عمداً مرتکب جرم شده و به موجب قانون مجازات را تحمل می کند، اما مجازات مضاعف را خانواده آنها تحمل می کنند. در این راستا مسئولان با حفظ کرامت انسان‌ها در صدد ارائه خدمات به این اقشار آسیب‌پذیر هستند.

مدیر مجتمع به قطع حمایت نهادهای حمایتی بعد از آزادی زندانیان اشاره کرد و گفت: همه واحدها و ارگان‌ها باید در حد بضاعت مددجویان و خانواده های آنان را زیر پوشش قرار دهند و این حمایت‌ها باید با مشارکت نهادهای اجتماعی و حمایتی گسترش یابند.

نصیری در رابطه با حمایت انجمن‌ها از خانواده زندانیان اظهار کرد: فقدان نظام جامع حمایتی و کمبود اعتبارات، شرایط دشواری را برای زندگی آنها به وجود آورده است.

بر اساس این گزارش، طرح متادون درمانی در زندان شماره 3 (زندان پذیرش و تشخیص) مجتمع افتتاح شد.

انتهای پیام

کد N610673