سوزان رایس:‌ تحریم‌ جدید علیه ایران به شکست مذاکرات منجر می‌شود

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,تحريم,مذاكرات هسته‌اي

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران موجب فروپاشی مذاکرات هسته‌ای می‌شود.

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران موجب فروپاشی مذاکرات هسته‌ای می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه در کنفرانسی که به میزبانی روزنامه وال استریت ژورنال برگزار شده بود اعمال تحریم های جدید علیه ایران را غیر سازنده خواند و گفت: اگر چنین کاری انجام شود گروه 1+5 شکست خواهد خورد و جامعه بین‌الملل بیشتر آمریکا را برای به نتیجه نرسیدن این مذاکرات سرزنش خواهد کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل، سوزان رایس افزود: همچنین ایرانی ها به این نتیجه خواهند رسید که دلیل کمی برای ادامه این روند برسر میزمذاکره دارند.

ایران و گروه 1+5 در 24 نوامبر توافق کردند مذاکرات هسته‌ای خود را به منظور دستیابی به راه حل جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و چارچوب لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور تا آخر ژوئن سال 2015 تمدید کنند.

در این میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا از کنگره خواستند تا در مدت زمان تمدید این مذاکرات تحریم‌های دیگری علیه ایران تصویب کنند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که روز گذشته نیز جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را نادرست خوانده و گفته بود وزیر امور خارجه از کنگره خواسته است تا تحریم دیگری تصویب نکند چون همانگونه که ما از ایرانی‌ها می‌خواهیم به تعهدات خود در برنامه اقدام مشترک عمل کنند ما نیز باید به آن پایبند باشیم. بدین معنا که نباید تا زمانی که مذاکرات ادامه دارد تحریم دیگری اعمال کنیم.

انتهای پیام

کد N610634