هروی در گفت‌وگو با ایسنا:

ضامن ثبات دولت‌ها اتکا به مردم و حمایت‌های آن‌هاست

دولت

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر اینکه حمایت مردمی در عرصه سیاست جهانی حرف اول را می‌زند گفت: دولت باید از گام‌های شتاب‌آلود که اعتماد مردم را کاهش می‌دهد پرهیز کند و خارج از مسائل شعاری به دنبال رویکرد عملی برای رفع مشکلات باشد.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور اظهار کرد: هر دولتی در روزگار ما، مادامی که بتواند از حمایت مردمی برخوردار باشد استحکام و ثبات خود را تضمین کرده است البته چه در بحث کارگزاران دولت و یا قانونگذاران مجلس همه باید متکی به مردم و حمایت‌های آن‌ها باشند.

وی تصریح کرد: مردم نه به عنوان رعیت بلکه ولی نعمت تلقی می‌شوند و از نظر عرف سیاسی این مساله یک اصل به شمار می‌رود و حکومت مردم بر مردم هم مستفاد در این قضیه است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه موضوع حمایت مردمی در عرصه سیاست جهانی حرف اول را می‌زند اظهار کرد: اگر امروز دولت یازدهم خود را متکی به آحاد مردم می‌داند دولت‌های کنونی و ساختارهای سیاسی تا اندازه‌ای باید تکیه خود را متکی به مردم بدانند و دولت یازدهم هم از این قضیه مستثنی نیست.

نماینده مردم قائنات در مجلس خاطرنشان کرد:‌ همان‌طور که مجلس به دنبال این است که حمایت گسترده مردمی را داشته باشد دولت یازدهم هم قطعا در این راستا حرکت می‌کند و لذا حرکت مردمی، امواج مردمی و حمایت مردم و ضمانت آن وجود خواهد داشت و مادامی که این حمایت باشد آن هم به معنای ضمانت و بودن متقابلا در دولت‌ها و مردم هم چنین دیدگاهی وجود دارد.

هروی تاکید کرد: دولت یازدهم باید در این زمینه به طور جدی حرکت کند و از آن گام‌هایی که شتاب‌آلود بوده و به صورت قهرآمیز در مقابل اتکا مردم باشد بپرهیزد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس یادآور شد: مردم در 24 خرداد به رییس جمهور اعتماد کردند و این به منزله این است که امیدهایی دارند و مادامی که در این راستا حرکت کنیم موفق خواهیم بود اما اگر زمینه مایوس بودن و دغدغه مردم را افزایش دهیم از حمایت مردمی بی‌بهره خواهیم بود.

وی افزود:‌ تلاش دولت باید به گونه‌ای باشد که همگام با عرصه سیاسی و اقتصادی بتواند از حمایت آحاد مردم و اقشار ملت برخوردار باشد و این موضوع را بتواند روز به روز افزایش دهد.

هروی با بیان اینکه دولت یازدهم توانست در انتخابات رای اکثریت جامعه را از آن خود کند گفت: دولت باید این هنر را داشته باشد که با برنامه‌ریزی‌ها و عملکرد خود حمایت همه مردم را به دست آورد تا مردم در کنارش قرار گیرند.

وی درباره اینکه دولت چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد تا عواملی به اعتماد مردم آسیب نزند اظهار کرد:‌ یکی از این اقدامات این است که در مسیر تجمل‌گرایی حرکت نکرده و فاصله خود را با مردم بیشتر نکنند و با شعاردادن از ماموریت و اهداف خودش فاصله نگیرد.

هروی ادامه داد: مردم نیاز دارند دولتی را که انتخاب کرده‌اند در راستای نیازها و خواسته‌ها حرکت کند و ضروری است که در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی اقدام بایسته‌ای از طرف دولت انجام شود و دولت بتواند گام‌هایی را به سمت خواسته‌ها و نیازهای مردم بردارد و مشکلات ناشی از تورم و گرانی را تا حد زیادی برطرف کند و طبیعتا همه این موارد می‌تواند مردم را امیدوار کند.

وی در پایان اظهار کرد:‌ آنچه مایه ترغیب و تشویق مردم به انتخاب دولت یازدهم شد، امیدهایی بود که به مردم داده شد و مردم انتظار اجابت این امیدها را دارند لذا دولت هم باید خارج از مسائل شعاری به دنبال رویکرد عملی برای رفع مشکلات باشد.

انتهای پیام

کد N610473